::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان
 
  
نام کاربری:   رمزعبور:
منوی اصلی
پیامهای کوتاه

فقط کاربران عضو میتوانند پیام بفرستند خواهشمندیم وارد شوید یا عضو شوید.
ارتباط آنلاين با مديران
سردبیر

مدیر فنی
راهي براي نفوذ به سيستم (Remote PC Desktop)
ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 28 اردیبهشت، 1391 توسط admin88
كامپيوترmasoud_b می نویسد "

Remote Desktop Web Connection بطور پيش‌فرض در Windows XP نصب شده آست و شما براي استفاده از آن خودتان بايستي آن‌را بر روي كامپيوتري كه در راه دور قرار دارد، نصب كنيد.و براي افزودن آن ابتدا بايستي Internet Information Services (IIS) را بر روي كامپيوتر راه دور نصب كنيد.براي نصب Remote Desktop Web Connection و IIS سي‌دي ويندوزتان را آماده كنيد، سپس مراحل زير را انجام دهيد.
1-Add/Remove Programs رادر كنترل پنل باز كنيد.
2-بر روي Add/Remove Windows Components كليك كنيد، تا ليست اجزاي ويندوز ظاهر شود.
3-Internet Information Services را انتخاب كرده، سپس دكمه‌ي Details را فشار دهيد.
4-World Wide Web Services را انتخاب كنيد و سپس بر روي دكمه‌ي Details كليك كنيد تا كادر World Wide Web Service نشان داده شود. 

Remote Desktop Web Connection را انتخاب كرده، OK كنيد و سپس راهنمايي‌هاي Wizard را دنبال كنيد.سپس از شما خواسته مي‌شود CD ويندوز را در CD درايو بگذاريد.اين كار را به صورت دستي انجام دهيد.

بعد از اينكه مراحل نصب تمام شد مي‌توانيد با استفاده از كامپيوتر ديگري كه از IE4.0  به بالا استفاده مي‌كند به Windows XPتان متصل شويد.بنابراين به برنامه جانبي‌اي كه بر روي كامپيوتر شما (Client) نصب شده باشد نيازي نداريد.براي اتصال:

1-اينترنت اكسپلورر را باز كنيد و در قسمت AddressBar، http://machinename/tsweb را تايپ كنيد.(قسمتي كه machinename نوشته شده‌است، ‌آدرس IP كامپيوتر مورد نظر مي‌باشد)

 

2- با استفاده از صفحه اي كه پیش رویتان ظاهر خواهد شد مي‌توانيد به هر كامپيوتري كه بر روي آن ويندوز XP قرار دارد و يا هر كامپيوتر ديگري كه Remote Desktop بر روي آن نصب باشد، وصل شويد.
همچنين با استفاده از ويندوز XPتان كه به عنوان Gateway (دروازه ورودي) عمل مي‌كند، مي‌توانيد به تمام كامپيوترهاي شبكه محلي‌تان كه Terminal Services(پروتكل پايه و اساسي براي Remote Desktop) بر روي آن‌ها نصب باشد، متصل شويد. با وجود اينكه آن كامپيوترها Remote Desktop Web Connectionشان را اجرا نكرده باشند.

 

3-اگر مي‌خواهيد اطلاعات كامپيوتر راه دوري را كه به آن متصل خواهيد شد، وارد كنيد، گزينه‌ي Send logon information for this connection را تيك بزنيد.به اين ترتيب دو گزينه جديد ظاهر خواهد شد كه امكان وارد كردن password و Username را به شما مي‌دهد.

نكاتي در مورد Proxy/Firewall
صرف‌نظر از اين‌كه چگونه به كامپيوتر راه دور متصل خواهيد شد، اگر هر يك از كامپيوترهاي سرويس‌دهنده و يا سرويس‌گيرنده پشت firewall يا proxy باشد، قادر نخواهيد بود تا به كامپيوتر راه دور متصل شويد، مگر اين‌كه پورت مورد نياز، 3389، را براي اجازه دادن به Remote Desktop Connection باز كنيد.

زماني‌كه Internet Connection Firewallي كه با ويندوز XP ارائه شده‌است، بر روي كامپيوتر شما به عنوان فايروال كار مي‌كند، به آساني مي‌توانيد يورت مورد نظر را براي اتصال به كامپيوتر راه دور باز كنيد.اگر شبكه‌ي كامپيوتري كه در نظر داريد به آن متصل شويد از فايروال ديگري استفاده مي‌كنيد، نمي‌توانيد به آساني پورت مربوطه را باز كنيد و براي اين‌كار بهتر است با مدير شبكه تماس بگيريد.ولي باز كردن پورت براي Internet Connection Firewall (ICF) آسان است:

1- به Start و سپس Control Panel برويد و network Connectios را فعال كنيد.بر روي آيكوني كه از طريق آن به اينترنت متصل‌ايد كليك راست كرده گزينه‌ي Properties را انتخاب كنيد.
2- بر روي تب Advanced كليك كنيد و گزينه‌ي Protect my computer and network by limiting or preventing access to this computer from the Internet را فعال كنيد.
3- بر روي دكمه‌ي Settings كليك كنيد و از قسمت Services گزينه‌ي Remote Desktop را فعال كنيد.سپس OK كنيد.

توسط Remote Desktop Web Connection ، چه در خانه چه در راه مي‌توانيد به همه‌ي اطلاعات و قابليت‌هاي كامپيوتر محل كارتان دست‌يابي داشته باشيد.مي‌توانيد با Bookmark كردن كامپيوتر راه‌دورتان در اينترنت اكسپلورر، سريع‌تر به آن دستيابي پيدا كنيد.
در ضمن برای برقراری ارتباط با ویندوز 2000 سرور بایستی از کامپوننت‌های ویندوز Terminal Services، نصب شده باشد.

"
 
پیوندهای مرتبط
· مطالب بیشتر در مورد كامپيوتر
· سایر مطالب نوشته شده توسط admin88


پربازدیدترین مطلب در زمینه كامپيوتر:
نحوه ذخيره و بازيابي در حافظه هاي جانبي

امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 5
تعداد آراء: 2


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

انتخاب ها

 چاپ این مطلب چاپ این مطلب

برای انتشار مقالات خود در د نیای وب می توانید مقالات خود را به ایمیل آدرس maghaleh.net@gmail.com ارسال نمایید.

Copyright © 2005-2015 Computer Center Of MAGHALEH[DAT]NET All rights reserved.
| Please send your comments to:webmaster@maghaleh.net |
مدت زمان ایجاد صفحه : 0.03 ثانیه

::Persian articles by maghaleh[dat]net ::