::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان
 
  
نام کاربری:   رمزعبور:
منوی اصلی
پیامهای کوتاه

فقط کاربران عضو میتوانند پیام بفرستند خواهشمندیم وارد شوید یا عضو شوید.
ارتباط آنلاين با مديران
سردبیر

مدیر فنی
خبر شگفت آور از phpnuke
ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 18 مرداد، 1390 توسط admin88
كامپيوترشاید حیرت آور ترین واقعه دنیای سی ام اس های کدباز رقم خورده باشد. اتفاقی که در سکوت رخد داد و توجه چندانی را به خود جلب نکرد. Phpnuke جزء آن دسته سی ام اس هایی بود که در زمان خود سریع پیشرفت کرد و سری در میان سی ام اس های رایگان درآورد. طرفدارن بی شماری پیدا کرد و تلاش زیادی جهت بهبود و کارامد کردن سورسهای خود نمود.

از همان اوایل وبسایت های فارسی آن راه اندازی شدند ؛ حتی کتابها و سی دی های آن نیز سریعا وارد بازار گردید و مورد توجه علاقه مندان به طراحی و راه اندازی سریع وبسایتها قرار کرفت. اما ناگهان از حدود 5 سال پیش سایت اصلی نیوک phpnuke.org از انتشار و پشتبانی نسخه های جدید دست کشید که این امر باعث سر درگمی کاربران آن شد و جز سایه ای از این سی ام اس چیزی باقی نماند .
علاقه کاربران فارسی به این سی ام اس سبب شد تا علی رغم عدم پستیبانی و دسترسی نسخه های جدید به استفاده از آن ادامه دهند که در این مسیر تعدادی از وبسایت های فارسی ساز نیوک همچنان به فعالیت خود ادامه دادند و با تغییراتی در نسخه های قدیمی نسخه های بومی جدیدی را منتشر کردند.
این سایتهای فارسی ساز تلاش زیادی کردند تا نیوک را همچنان زنده نگه دارند و به شبیه سازی آن به سایر سی ام اس های موجود پرداخته اند که در بعضی موارد موجب از بین رفتن اصالت این سی ام اس گردید.


حال بعد از 5 سال سایت رسمی نیوک http://www.phpnuke.org اقدام ارائه نسخه جدیدی نموده است که سبب حیرت کاربران آن شد چرا که همه بر این باور بودند که نیوک مرده است اما ارائه نسخه جدید با تغییرات اساسی در سورسها و سیستم اصلی این سی ام اس که با نام بازگشت نیوک منتشر شده افق جدیدی را برای کاربران آن گشود.


نکته جالب اینکه سایت های فارسی ساز تا انتشار این مقاله هنوز خبر انتشار نسخه جدید را به اطلاع کابران خود نرسانده اند و نیوک سایه وار در جامعه طراحان وب فارسی قدمهای تازه خود را برمی دارد. علت آن را شاید غیر مترقه بودن انتشار نسخه جدید از سایت رسمی آن دانست در هر صورت شاید این اولین خبر انتشار و تغییرات اساسی در این سی ام اس کهنه کار در سایت های فارسی باشد.
نسخه جدید این سی ام اس از لینک زیر قابل دریافت می باشد:


http://www.phpnuke.org/modules/Release/f...2.4.tar.gz


منبع: جومینا

 
پیوندهای مرتبط
· مطالب بیشتر در مورد كامپيوتر
· سایر مطالب نوشته شده توسط admin88


پربازدیدترین مطلب در زمینه كامپيوتر:
نحوه ذخيره و بازيابي در حافظه هاي جانبي

امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 1.5
تعداد آراء: 2


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

انتخاب ها

 چاپ این مطلب چاپ این مطلب

برای انتشار مقالات خود در د نیای وب می توانید مقالات خود را به ایمیل آدرس maghaleh.net@gmail.com ارسال نمایید.

Copyright © 2005-2015 Computer Center Of MAGHALEH[DAT]NET All rights reserved.
| Please send your comments to:webmaster@maghaleh.net |
مدت زمان ایجاد صفحه : 0.03 ثانیه

::Persian articles by maghaleh[dat]net ::