::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان
 
  
نام کاربری:   رمزعبور:
منوی اصلی
پیامهای کوتاه

فقط کاربران عضو میتوانند پیام بفرستند خواهشمندیم وارد شوید یا عضو شوید.
ارتباط آنلاين با مديران
سردبیر

مدیر فنی
معرفی ۴ روش برای ارسال SMS رایگان به موبایل ها
ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 30 اردیبهشت، 1386 توسط admin1
اينترنت

اين مطلب سعی می كند مروری داشته باشد بر معروفترين سرويس های ارسال SMS تحت وب، البته استفاده از چنين سرويس هايی تنها راه ممكن نيست. از طريق نصب IM Cilent ها و يا تنظيم ايميل هم می توان با دستگاه موبايل مورد نظر ارتباط برقرار كرد. ولی مشكل اينجاست كه خيلی ها روی موبايل هايشان اشتراك اينترنت ندارند يا تنها افراد معدودی هستند كه روی موبايل هايشان از IM Client ها استفاده می كنند.>>>با شرايط موجود مقرون به صرفه ترين روش همچنان استفاده از سرويس های ارسال SMS تحت وب خواهد بود. البته بايد توجه كرد كه عملكرد اين سرويس ها هيچ گاه ۱۰۰ درصدی نيست و در برخی موارد با مشكل روبرو می شوند كه به نظر می آيد اين مشكلات جزو ذات طبيعی چنين سرويس هايی هستند.


ذكر يك نكته ديگر هم قبل از معرفی سرويس ها به نظرم ضروری می رسد و آن هم اختلاف مفهوم SMS رايگان در آمريكا و كانادا با ارسال رايگان SMS در اروپا و ايران می باشد. در حقيقت اين اختلاف در نحوه پرداخت هزينه SMS است، مشتركين شركت های مخابراتی در اين دو كشور پلان متفاوتی برای هزينه SMS دارند به عبارت ديگر بخشی از هزينه ارسال SMS بر عهده فرستنده و بخش ديگری بر عهده گيرنده می باشد. در حالی كه در برخی ديگر از كشور ها پرداخت تمامی هزينه SMS بر عهده فرستنده می باشد. در اين صورت دقت داشته باشيد كه هزينه ناخواسته برای طرف مقابل خود نتراشيد.Gizmo SMS


وب سايت Gizmosms جديدترين محصول از خانواده GizmoProject (مرور و مقايسه با اسكايپ در اينجا) است كه توسط SIP Phone پشتيبانی ميشود. GizmoSMS اواخر هفته قبل راه اندازی شده است و ادعا می كند كه توانايی ارسال SMS رايگان به بيش از ۶۵ کشور ( ۲۱۵ اپراتور تلفن همراه) را دارد. هر چند در روزهای گذشته كاربران برخی از كشور ها از جمله هند و ايتاليا نسبت به ارسال ناموفق SMS ها شاكی بودند اما مديران Gizmo همچنان معتقدند كه سرويس آن ها در كشورهای نامبرده كار می كند و مشكلات فعلی قابل حل شدن است. مايكل رابرتسون از مديران SIPPHONE در وبلاگ شخصی اش توضيحات خوبی در مورد Gizmo SMS نوشته است.

ظاهر سايت بسيار ساده است. تصوير فوق تمامی موجودی صفحه اول سايت رانشان ميدهد. نيازمند به ثبت نام نيستيد. يك ليست پايين افتادنی كشورهای تحت پوشش را نشان ميدهد. در حال حاضر از ايران خبری در اين ليست نمی بينم، با توجه به هدف يعنی ارسال SMS به خارج از كشور وجودش خيلی ضروری هم نمی رسد. يك كد CAPTCHA نيز برای امنيت سرويس و جلوگيری از اسپم شدن آن در نظر گرفته شده است. تعداد كاراكتر ها ۱۲۰ كاراكتر نوشته شده ولی به نظر ميرسد اين رقم بايد برای كشور های مختلف متفاوت باشد.


[+مشاهده: GizmoSMS.com ]
Peekamo


وب سايت Peekamo يكی از سايت های پرطرفدار در اين زمينه است. پيكامو يك سرويس كانادايی است كه حدود ۵ ماه قبل يعنی در نوامبر ۲۰۰۶ راه اندازی شده است. طبق گفته سايت هيچ هزينه ای نه برای فرستنده و نه برای گيرنده در آمريكا ، كانادا و ساير كشورها وجود ندارد. در حقيقت اين سرويس در كنار ارسال SMS از ظرفيت موجود بهره گرفته و يك شبكه اجتماعی نيز درست كرده و البته در انتهای هر SMS ارسالی يك لينك تبليغاتی نيز قرار می دهد. بازخورد های خوبی از كاربران peekamo روی اينترنت ديده ام و به نظر سرويس مورد قبولی است. برای استفاده از سرويس SMS تحت وب نيازمند ثبت نام در سايت هستيد.

[+مشاهده: peekamo.com ]
Tele Flip


نسخه جديد وب سايت Teleflip كه اويل همين ماه (مارس) راه اندازی شده است امكان ارسال SMS رايگان مبتنی بر وب را به كاربران ميدهد. نسخه قبلی اين سايت امكان ارسال SMS از طريق ايميل به كاربران را می داد و نحوه كار با آن نيز به اين صورت بود كه هر كاربر می توانست با ارسال يك ايميل به آدرسی به فرم PhoneNumber@teleflip.com متن ایمیل را برای شماره موبايل مورد نظر خود SMS كند. البته نسخه فعلی كمی متفاوت شده و همچنان به صورت Demo در دسترس است. برای استفاده از نسخه جديد نيازمند ثبت نام در سايت TeleFlip هستيد. به نظرم نوشتن عبارت امكان ارسال ماهیانه ۵۰۰۰ عدد SMS رايگان در صفحه نخست سايت، بيشتر جنبه تبليغاتی دارد.

[+مشاهده: TeleFlip.com ]
TXT Drop


وب سايت txtDrop نيز با هدف ارسال SMS از طريق كامپيوتر (مبتنی بر وب) برای دستگاه های موبايل در در آمريكا و كانادا طراحی شده است. خوبی چنين سرويسی اين است كه شما با ضريب اطمينان بالايی می توانيد SMS موردنظر را برای طرف مقابل تان ارسال كنيد. واضح است كه استفاده از چنين سرويسی باعث صرفه جويی در هزينه ايی است كه فرستنده SMS درصورت استفاده از گوشی موبايل ملزم به پرداخت آن بود. البته گيرنده SMS در آمريكا يا كانادا بسته به شركتی كه از آن خدمات می گيرد می بايست هزينه شارژ برای دريافت SMS را پرداخت كند. توصيه می كنم اگر از چنين سرويس استفاده می كنيد طرف مقابل تان را پيش تر از انجام اين كار مطلع كنيد. برای استفاده از TXTdrop نيازمند ثبت نام در آن نيستيد. همچنين اين سايت ويجت هايی برای قرار دادن باكس ارسال SMS در صفحات شخصی نيز تهيه كرده است.

[+مشاهده: txtDrop.com ]

 
پیوندهای مرتبط
· مطالب بیشتر در مورد اينترنت
· سایر مطالب نوشته شده توسط admin1


پربازدیدترین مطلب در زمینه اينترنت:
معرفی ۴ روش برای ارسال SMS رایگان به موبایل ها

امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 3.5
تعداد آراء: 2


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

انتخاب ها

 چاپ این مطلب چاپ این مطلب

با عرض پوزش : ارائه نظر و پیشنهاد در مورد این مطلب مقدور نیست .
برای انتشار مقالات خود در د نیای وب می توانید مقالات خود را به ایمیل آدرس maghaleh.net@gmail.com ارسال نمایید.

Copyright © 2005-2015 Computer Center Of MAGHALEH[DAT]NET All rights reserved.
| Please send your comments to:webmaster@maghaleh.net |
مدت زمان ایجاد صفحه : 0.03 ثانیه

::Persian articles by maghaleh[dat]net ::