::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان
 
  
نام کاربری:   رمزعبور:
منوی اصلی
پیامهای کوتاه

فقط کاربران عضو میتوانند پیام بفرستند خواهشمندیم وارد شوید یا عضو شوید.
ارتباط آنلاين با مديران
سردبیر

مدیر فنی
::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان: اينترنت

جستجو پیرامون این موضوع:   
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

اينترنت

اينترنتميهمان می نویسد "اينترنت چيست؟
هنگامي كه دو و يا چند كامپيوتر را بوسيله دستگاهي به يكديگر متصل كنند و اين كامپيوتر‌ها بتوانند به يكديگر اطلاعات ارسال كنند، در اصطلاح به آن يك شبكه كامپيوتري مي‌گويند. ساده‌ترين شبكه كامپيوتري را مي‌توان بوسيله متصل كردن يك كابل مخصوص به دو كامپيوتر كه در كنار يكديگر قرار دارند تشكيل داد. اگر فاصله اين كامپيوتر‌ها زيادتر شود مي‌توان طول سيمها را زياد كرد مثلاً مي‌توان بوسيلة كشيدن كابل به نقاط مختلف يك شهر يك شبكه محلي تشكيل داد. اما در عمل به جايي مي‌رسيم كه دو كامپيوتر كه لازم است با يكديگر ارتباط داشته باشند در فاصلة بسيار زيادي قرار دارند و ديگر امكان كشيدن كابل از يك كامپيوتر به كامپيوتر ديگر ميسر نيست. راه حل اين مشكل مرتبط ساختن اين شبكه‌ها به يكديگر مي‌باشد. (به جاي متصل كردن هر كامپيوتر به يك كامپيوتر ديگر).
در واقع اينترنت از به هم پيوستن چندين شبكه كوچك محلي به يكديگر بوجود آمده است.
"
ارسال شده در تاریخ : دوشنبه، 27 اسفند، 1386
(خواندن ادامه متن ... )

"جی میل" مجهز به دسترسی IMAP شد

اينترنتکمپانی گوگل بتازگی پشتیبانی از دسترسی IMAP را برای کاربران نرم افزارهایی همچون Outlook, Thunderbird و یا دستگاه "آی فون" به سرویس ایمیل "جی میل" اضافه کرد.
بر طبق گفته گوگل از این پس کاربران هیچ محدودیت دسترسی به سرویس Gmail نخواهند داشت. پیش از این نیز کاربران می توانستند از طریق پروتکل مشابه POP ایمیل های خود را توسط نرم افزارهای مدیریت ایمیل دریافت نمایند. اما پشتیبانی از دسترسی IMAP راه کارهای دسترسی به "جیمیل" را کاملتر نمود.
گوگل ارائه پشتیبانی از IMAP را بطور رسمی در بخش 'تجهیزات جدید'جی میل اعلام کرده است اما علاوه بر این گفته شده است که امکان عدم دسترسی برخی از کاربران به این قابلیت وجود دارد که تا چند روز آینده این اشکال نیز برطرف می شود.
اهمیت IMAP چیست؟ به دلیل آنکه IMAP یک پروتکل دو طرفه ایمیل است، نرم افزارهای میزبان پیغام های رسیده خواهند توانست که با یکدیگر تعامل مستمر داشته باشند. بطوریکه اتفاقات رخ داده در صندوق ایمیل شما بر روی تمامی نرم افزارهای میزبان دریافت پیغام، می تواند مشاهده شود(شامل شناسایی آنکه کدام پیغام پیش تر خوانده شده است).
گفتنی است که بدلیل تفاوت های رابط کاربری درونی سرویس Gmail با عمده نرم افزارهای میزبانی ایمیل، نظیر استفاده گوگل از "بر چسب ها" و پشتیبانی متفاوت دیگر نرم افزارها از "فولدرها" این امکان وجود دارد که تعداد زیادی از کاربران با استفاده از نرم افزارهای کنونی و اتصال به "جی میل" از این قابلیت بهره لازم را نبرند.
کارشناسان از سوی دیگر استفاده از ابزار Google Gears را برای ساخت محیط آفلاین "جی میل" پیشنهاد کرده اند.
اما اهمیت قابل توجه راه اندازی دسترسی IMAP در جیمیل بیشتر متوجه گوشی تلفن همراه آی فون خواهد بود. حتی گوگل نیز رسما پشتیبانی از IMAP را مرتبط با دستگاه "آیفون" دانسته است. زیرا پس از این کاربران دستگاه iPhone می توانند علاوه بر استفاده از آدرس اینترنتی http://gmail.com برای دسترسی به صندوق ایمیل خود، از دسترسی IMAP نیز استفاده کنند که تعامل دو طرفه با رابط کاربری درونی جی میل نیز بر قرار می کند.
ارسال شده در تاریخ : شنبه، 27 بهمن، 1386
(خواندن ادامه متن ... )

کشف علت کندي ارسال e-mailهای یاهو

اينترنت سرویس اخبار خارجی ایتنا - یک شرکت کوچک امنیتی در ایالت لوای آمریکا ادعا می‌کند که در پی مطالعات اخیر خود علت کندی خدمات ايميل یاهو در برخی مواقع را کشف کرده است.

کارشناسان بخش پست الکترونیکی یاهو بر این باورند كه در حال حاضر سرعت انتقال پست‌های الکترونیکی این شرکت تا 50 درصد کاهش یافته و نسبت به سال‌های گذشته تغییرات چشمگیری داشته است.

متخصصان شرکت Dymeta با آزمایش 16 سرور مختلف یاهو برای ارسال پست‌های الکترونیکی دریافتند، مراکز مربوط به ارسال پست‌های الکترونیکی یاهو در 45 درصد موارد توانایی انجام این کار را نداشته و از این اقدام سر باز می‌زنند.

آرون ژیلت مدیر بخش فنی این شرکت گفت: تعداد سرورهای یاهو که پست‌های الکترونیکی را با سرعت بسیار کند انتقال می‌دهند بین 4 تا 12 عدد است که این امر موجب شده تمایل کاربران برای مراجعه به این بخش از موتورجستجوی یاهو کاهش یابد.

کارشناسان معتقدند: بروز این قبیل اختلالات در سیستم یاهو به معنی عدم ارسال پست‌های الکترونیکی نیست، این نامه های اینترنتی فقط با سرعت کمتر و مدت زمان بیشتری به دست مخاطبان می‌رسند.

در برخی مواقع دیده می‌شود که نه تنها چند ساعت، بلکه چند روز طول می‌کشد تا یک پست الکترونیکی یاهو به دست مخاطبان برسد.

شرکت یاهو در حال حاضر بزرگ‌ترین عرضه کننده خدمات پست الکترونیکی در جهان محسوب می‌شود و طبق آخرین آمار منتشر شده، تعداد نامه‌های ارسال شده در این مرکز بیشتر نامه‌هایی است که از طریق شرکت پست آمریکا انتقال می‌یابد.

در حالی که هرزنامه‌ها و پست‌های الکترونیکی ناخواسته به میزان قابل توجهی به صندوق‌های پستی کاربران ارسال می‌شوند، یاهو می‌کوشد با استفاده از برنامه‌های جدید جلوی این نامه‌های ناخواسته را بگیرد.

ارسال شده در تاریخ : جمعه، 14 دی، 1386
(خواندن ادامه متن ... )

ميليون کتاب دانشگاه تگزاس را اسکن می شود

اينترنتخبرگزاري سلام- گوگل غول جستجوي اينترنتي جهان برنامه نشر آنلاين خود را باز هم به پيش برد و اين بار قصد دارد يک ميليون نسخه از کتب موجود در دانشگاه تگزاس را اسکن کرده و بر روي اينترنت قرار دهد.

گوگل مي گويد اين مجموعه نفيس از اين طريق به سادگي در دسترس محققان وعلاقمندان قرار مي گيرد. گفتني است که دانشگاه ياد شده پنجمين مجموعه کتابخانه اي بزرگ دانشگاهي آمريکا را در اختيار دارد.

کار اسکن کتاب هاي اين دانشگاه به تازگي اغاز شده و انتظار مي رود طي چند ماه آينده ادامه يابد. اين در حالي است که هنوز هم بسياري از ناشران مهم آمريکايي با اين طرح گوگل مخالفت کرده و آن را موجب کاهش درآمد خود مي دانند.

ارسال شده در تاریخ : چهارشنبه، 12 دی، 1386
(خواندن ادامه متن ... )

مفاهیم و اصطلاحات دنیای جستجو و موتورهای جس

اينترنتali128reza می نویسد "

مفاهیم و اصطلاحات دنیای جستجو و موتورهای جستجوگر

قبل از شروع گفتگو درباره هر موضوعی نیاز به آن است که مفاهیم اولیه و اصطلاحات رایج در آن موضوع، بیان شود تا طرفین گفتگو راحت تر به منظور یکدیگر پی ببرند. برخی از مفاهیم و اصطلاحات حوزه SEO در این مقاله شــرح داده شده است.
Spider, Crawler, Robot
نرم افزاری است که کار جمع آوری اطلاعات از صفحات سایتهای مختلف را بر عهده دارد.
Directory
فهرست. نوعی از موتورهای جستجوگر که پایگاه داده آن توسط ویراستاران تکمیل می گردد. در آنها سایتها در گروههایی موضوعی دسته بندی می شوند.
Keyword
بــه واژه ها ی مهم (کلیدی) هر صفحه گفته می شود. اما غالبا" منظور کلماتی است که دوست داریم با آنها رتبه های مناسبی کسب کنیم.
Keyword Density
چگالی کلمه، منظور تعداد دفعات تکرار واژه های کلیدی در مقایسه با سایر کلمات متن است.
Keyword Staffing
تکرار یک کلمه به دفعات و پشت سر هم به منظور بالا بردن چگالی کلمه. این کار تقلب محسوب می شود.
Tinny Text
نوشتن متن با اندازه های بسیار کوچک و ریز به گونه ای که کلمات بسیاری بدین ترتیب در یک خط قرار داده می شود و به سختی نیز در صفحه قابل رویت هستند. نوشتن مطالب به این صورت، تقلب محسوب است.
Invisible Text
متن نامرئی. منظور استفاده از متن های همرنگ با پس زمینه صفحه است. متن هایی که از دید کاربران مخفی می ماند. به عنوان مثال اگر پس زمینه یک صفحه سیاه است، متن صفحه نیز با رنگ سیاه نوشته می شود تا دیده نشود . این نوع متن ها از مصادیق تقلب می باشند.
Spam
تقلب، به تمام تلاش هایی گفته می شود که به کمک آن سعی می شود از راه های غیر معمول، رتبه های بالایی کسب شود. یا در اختیار گذاردن اطلاعاتی که موتورهای جستجوگر آنرا دوست ندارند (اطلاعات ناخواسته) مانند تکرار یک کلمه به دفعات و پشت سر هم، استفاده از متن های هم رنگ زمینه و ...
ALT tag
محتوای این شناسه، متنی است که یک عکس را توضیح می دهد.
Deep Crawl
به معنای این است که موتور جستجوگر، می تواندصفحات زیادی از یک سایت را در پایگاه داده اش قرار دهد. موتور جستجوگر هرچه پایگاه داده اش بزرگتر باشد، صفحات بیشتری از یک سایت را می تواند در پایگاه داده اش قرار دهد. همه موتورهای جستجوگر دارای این ویژگی نمی باشند.
Robots.txt
با این فایل متنی و ساده، میزان دسترسی موتور جستجوگر به محتوای یک "سایت" را می توان کنترل کرد.
META robots tag
به کمک این شناسه میزان دسترسی موتور جستجوگر به محتوای یک "صفحه" را می توان کنترل کرد.
Link
پیوند. در واقع پلی بین دو صفحه است. به کمک آن می توان از یک صفحه به صفحه دیگر رفت.
Link Popularity
مقصود این است که چه تعداد از سایت های دیگر به سایتی مشخص لینک کرده اند یا اینکه از چند سایت دیگر می توان به کمک پیوندها به سایتی مشخص رفت.
Link Reputation
اشاره به این دارد که سایر سایتها درباره سایتی که بدان لینک داده اند، چه می گویند. عموما در این موارد عنوان، متن لینک و کلمات اطراف لینک در سایت مقصد، بررسی می شوند.
Learn Frequency
بعضی از موتورهای جستجوگر می توانند تشخیص دهند که محتوای صفحات پس از چه مدتی تغییر می کند (به روز می گردد) و بعد از آن مدت به آن صفحات مراجعه می کنند.
URL-Uniform Resource Locator
به آدرس منحصر به فرد هر منبع موجود در اینترنت گفته می شود. این منبع می تواند یک صفحه وب، یک فایل متنی و... باشد
Stop Word
به کلماتی گفته می شود که در کل اینترنت از آنها بسیار استفاده شده است. کلماتی نظیرthe, a, an, web www, home page, و ...
Meta tags
به کمک این شناسه ها، اطلاعاتی از صفحه در اختیار بینندگان (موتور جستجوگر، مرورگرها و ...) قرار داده می شود.
META Keywords
به کمک آن، کلمات کلیدی صفحه در اختیار موتورهای جستجوگر قرار داده می شود.

META Description
به کمک آن، توضیحی مختصر از صفحه در اختیار موتورهای جستجوگر قرار داده می شود.
Stemming
به معنای این است که موتور جستجوگر می تواند صورت های مختلف یک کلمه را جستجو کند. به عنوان مثال با جستجوی swim موتور جستجوگر به دنبال swimmer ، swimming نیز می گردد. همه موتورهای جستجوگر دارای این ویژگی نمی باشند.
Rank
رتبه یک صفحه در نتایج جستجو است زمانی که جستجویی مرتبط با محتوای آن صفحه انجام می شود.
Spamdexing
مختصر شده spam indexing است. منظور طراحی و معرفی صفحاتی به موتورهای جستجوگر است که کیفیت نتایج جستجو را پایین می آورند. موتورهای جستجوگر تمایل دارند که کاربران بارها و بارها به آنها مراجعه کنند و کیفیت بالای نتایج می تواند این روند را تضمین کند. لذا آنها هرکدام به نوعی سعی در تشخیص صفحاتی دارند که کیفیت نتایج جستجو را پایین می آورد. برخی از این موارد عبارتند از: ساختن صفحاتی که همگی دارای محتوای یکسانی اند، تکرار یک کلمه بیش از حد و ...
Comment
توضیحاتی است که طراحان سایت در لا به لای کدهای HTML می گنجانند تا برای فهمیدن وظیفه بخش های متفاوت کدهای HTML در مراجعات آتی نیازی به صرف وقت بسیار نداشته باشند.

"
ارسال شده در تاریخ : جمعه، 4 آبان، 1386
(خواندن ادامه متن ... )
مجموع خبرها 27 (6 صفحه | درهر صفحه 5)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ]
امكانات
وضعیت کاربران
خوش آمدید , ميهمان
(به مقاله دات نت بپیوندید)
آخرین عضو: bamdadi
مجموع اعضا: 24226

آمار بازدیدکنندگان:
مجموع حاضرین در سایت : 7
آمار کل: 13422887
آخرين مقالات doc
مقالات جدید

· مقدمه ای بر بهره وری
· تعریف هوش و هوشمندی از دیدگاه رباتیکی ها
· نگهداري و تعميرانت(نت)
· ایجاد کردن خلاقیت و نوآوری
· حمایت از ورزش دانش آموزی =پیشرفت ورزش کشور
آمار دانلود مقالات pdf
تعداد فایلها: 376
تعداد شاخه ها: 47 جدیدترین مقالات و کتب 
 1: آشنایی با بویلرها (427)


 2: هیداک و تاثیرات اندیشه های آن بر آموزش معماری مدرسه کوپ (197)


 3: رمزگشايي از هندسه و تناسبات در معماري ايراني (1198)


 4: پيشگيري از جرم از طريق طراحي محيطي (409)


 5: بررسی و نگاهی به سیر طراحی تکنیکال و معماری طبیعت محور  (294)


 6: اثرات خشکسالی بر توسعه پایدار شهر دزفول (293)


 7: مقایسه ای بین نظرات روشنفکران غربی و نظرات روشنگرانه ی  (336)


 8: بررسی طنز در اشعار سید اشرف الدّین قزوینی (494)


 9: عملکرد و ارزیابی عملکرد (1156)


 10: بررسي و شبيه سازي پديده انتقال حرارت صفحه گرم بر روي جر (283)


 مقالات و کتب پر بازدید 

 1: جزوه درسی محاسبات عددی
[تعداد دریافت: 17418 ]

 2: تاریخچه هوش مصنوعی
[تعداد دریافت: 12313 ]

 3: مراحل اجرايي ساختمان سازي
[تعداد دریافت: 8372 ]

 4: آموزش فتو شاپ
[تعداد دریافت: 8278 ]

 5: گزارش کار آزمایشگاه مدارات الکترونیک
[تعداد دریافت: 6229 ]

 6: آزمایش ضربه جت آب
[تعداد دریافت: 5453 ]

 7: ساخت سيمان وبتن بوسيله فناوري نانو
[تعداد دریافت: 4210 ]

 8: جزوه آزمايشگاه ترموديناميك
[تعداد دریافت: 3632 ]

 9: اتصالات جوشی در سازه های فولادی
[تعداد دریافت: 3487 ]

 10: جزوه استاتیک
[تعداد دریافت: 3393 ]بانک مقالات pdf


برای انتشار مقالات خود در د نیای وب می توانید مقالات خود را به ایمیل آدرس maghaleh.net@gmail.com ارسال نمایید.

Copyright © 2005-2015 Computer Center Of MAGHALEH[DAT]NET All rights reserved.
| Please send your comments to:webmaster@maghaleh.net |
مدت زمان ایجاد صفحه : 0.04 ثانیه

::Persian articles by maghaleh[dat]net ::