::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان
 
  
نام کاربری:   رمزعبور:
منوی اصلی
پیامهای کوتاه

فقط کاربران عضو میتوانند پیام بفرستند خواهشمندیم وارد شوید یا عضو شوید.
ارتباط آنلاين با مديران
سردبیر

مدیر فنی
::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان: فني و مهندسي

جستجو پیرامون این موضوع:   
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

هوش مصنوعی در یک نگاه

فني و مهندسيmo_sh64 می نویسد "از : مهندس محمد شهرتی فر
مقدمه: علاقه دیرینه انسان به خلق، شاید جزو خصوصیات جدایی ناپذیر وی در راستای خلیفه الهی وی باشد، از زمان شروع حیات انسان در کره زمین همواره وی کوشیده است تا دست به ایجاد و خلاقیت بزند، نمونه آثار نقاشی های باقی مانده بر روی غارها خود دلیلی بر این ادعاست.
با پیشرفت جمعیت و عقل بشری در راستای تکامل ، این حس خلق گرایی در وی نیز تکمیل و رشد یافته است، اگرچه رمانی ساخت رباتهای باهوش همواره بعنوان یک خیال دست نیافتی برای وی بوده است؛ اما اکنون تبدیل به یک جدالی سیری ناپذیر برای وی گردیده است.
کار بدانجا پیش رفته که عده ای آخر الزمان را برای انسان ، غلبه و پیروزی همان مخلوقات باهوش ساخت خود انسان می دانند که عاقبت دست از اطاعت انسان بر داشته و داعیه دار حکومت بر کل جهان و نابودی نسل بشر خواهد بود، این فرضیه طوری برای فیلسوفان و دانشمندان و عموم مهم بوده است که در وصفش کتابها و مقالات و فیلمها ساخته اند.
بهرحال هوش و استعداد انسان به سبب نوع خلقتش سیری ناپذیر و نا محدود است، رفته رفته در سیر تکامل مغز انسان، برخی مفاهیم نظیر مفهوم بی نهایت برایش تعریف شده و خواهد توانست با این علم رمزهای بسیاری را بگشاید.
بی شک آسمان به این بزرگی بی هوده خلق نشده است و زمانی بدست همین انسان فتح خواهد شد ، زمانیکه انسان بالاخره به آخر دنیا دست رسی پیدا کرده و با اشکال دیگر انرژی آشنا شده و البته مفهوم بی نهایت را برای خود حل خواهد نمود.
بهرحال این پیشرفت برای انسان بدون وجود ماشینهایی با هوش و با درک غیر ممکن خواهد بود، هوش مصنوعی شاید مقدمه ای در این باب باشد، چرا که زمانیکه رباتهای باهوش دست ساز انسان توانستند هزاران میلیارد سال نوری در فضا پیموده و کشفیات خود را برای انسان مخابره کنند، نتیجه این مقدمه آشکار خواهد شد.
بهرحال وقتی انسان به زندگی یک مورچه می نگرد، متوجه عجایب بسیاری می شود، این جاندار فقط دارای مغزی به اندازه یکدهم میکرون است و با وجود چنین حجم اندکی چنان نظام پیچیده و اشتراکی برای خود ایجاد کرده است که همه مورچه ها بلااستثنا کار می کنند ، از شرایط مطلوبی برخوردارند و هیچ یک از گرسنگی نمی میرندو عدالت بصورت مطلق اجرا می شود، که واقعا جای تعجب است ، حال انسان این مخلوق قدرتمند با مغز یک و نیم کیلویی در حال تکامل، مطمئنا بزوری خواهد توانست شرایط زندگی خود را تغییر دهد، مطمئنا عقل بشر درک خواهد کرد که برای رقابت، خون ریزی ، قتل ، غارت ، سود بری و بهره کشی خلق نشده ، زمانیکه انسان اهمیت زندگی اشتراکی و بی طبقاتی را درک کرده ودیگر اوقات خود را صرف تجارت و سود و بهره کشی نخواهد کرد و آن سان که معمای هوش مصنوعی را حل کرده و این امر مصادف خواهد بود با ورود رباتهای هوشمند به زندگی انسان ، دیگر نیازی نخواهد داشت تا وقت گرانبهای عمر خود را صرف کارهای ابتدایی نظیر بچه داری ، نظافت ، مسافرت و ... نماید چراکه همه این امور بدون هیچ گونه خطایی توسط رباتها انجام خواهد پذیرفت، لذا انسان این اوقات صرفه جویی شده را نیز صرف مطالعه و دانش خود خواهد کرد و اسرار جهان هستی را یکی پس از دیگری خواهد گشود.
دستیابی انسان به هوش مصنوعی همانند انقلاب صنعتی اروپا خواهد بود و صفحه جدیدی در زندگیش رقم خواهد زد و او را بسوی آخرالزمان هدایت خواهد کرد.
عدم توانایی انسان در تزریق روح به این موجودات باهوش ، باعث خواهد شد تا خلائی در خلقت این موجودات بوجود آید و رباتهایی باهوش ، بدون خطا و بدون عاطفه تولید شود که ممکن است روزگاری به یک دردسر بزرگ مبدل گردد، خصوصا زمانیکه سرمایه داری از این رباتها بعنوان نیروی کار استفاده کرده و تنها نیروی بازدارنده در مقابل خود یعنی پرولتاریا را تضعیف کرده و براحتی دست به هر جنایتی بزند ، اما خوب عکس این هم ممکن است که پرولتاریا (کارگران چهان) با بهره گیری از این علم بی کران دست به آبادی و آبادانی جهان بزند ، فقط باید کمی صبور بود و نگریست.
"
ارسال شده در تاریخ : شنبه، 18 خرداد، 1387
(خواندن ادامه متن ... )

آشنایی با رشته ی مهندسی رباتیک

فني و مهندسيميهمان می نویسد " به نام خدا
آشنایی با رشته ی مهندسی رباتیک
رشته مهندسی رباتیک در حقیقت باید تلفیقی از رشته های مهندسی برق گرایش های الکترونیک و کنترل و رشته ی مهندسی مکانیک گرایش جامدات و مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار باشد ، که مناسب طراحی و ساخت هر رباتی باشد. اما در واقعیت این گونه نیست . چون در 140 واحد کارشناسی در ایران نمی توان تمام درس های رشته های مذکور درس داده شود . بنابر این نمی توان از یک مهندس رباتیک انتظار داشت به تمامی رشته ها مسلط باشد و بتواند یک ربات را از طراحی پیچ ومهره تا کل ماشین و از طراحی مقاومت و آی سی تا کل مدارات را به تنهایی انجام دهد . اما واقعیت رشته ی مهندسی رباتیک در ایران چیست ؟
رشته مهندسی رباتیک در سال 1381 در مقطع کارشناسی توسط دانشگاه صنعتی شاهرود وارد ایران شد . چارت رشته مهندسی رباتیک ایران منطبق با چارت مهندسی رباتیک دانشگاه ویکتوریا در استرالیا می باشد . این رشته در واقعیت یکی از گرایش های مهندسی برق است که دانشجویان مقداری از دروس رشته مکانیک جامدات را نیز می خوانند . هدف این رشته الکترونیکی و هوشمند کردن ماشین مکانیکی است . در واقع این رشته برای ساخت یک ربات صنعتی که در صنایع و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد به وجود آمده است و نه برای ساخت ربات های تفریحی وسرگرمی .
"
ارسال شده در تاریخ : پنجشنبه، 18 بهمن، 1386
(خواندن ادامه متن ... )

نرم افزار ADAMS12.0

فني و مهندسي

نرم افزار ADAMS12.0 یا Automatic Dynamic Analyses of Mechanical Systems محصول Mechanical Dynamics , inc در ژانویه سال 2002 به بازار عرضه گردید . این نرم افزار که از جمله قویترین و کاملترین نرم افزارها که در کلیّه زمینه های دینامیک می باشد از محصولات بسیار متنوّعی در زمینه های تحلیل دینامیک خودرو ، هواپیما ، قطار ، موتور خودرو ، هیدرولیک ، مکانیزم ، تایر ، ارتعاشات و ... تشکیل شده است . این نرم افزار یک محیط تخصّصی به منظور مدل کردن خودرو بوده و به شما این امکان را می دهد که سیستم های خودرو را مدل کرده و سپس انواع تست های استانداردی که توسّط شرکت های خودروسازی بر روی مدل های واقعی خودرو انجام گیرد بر روی مدل های مجازی خود که در نرم افزار ایجاد کرده اید انجام داده و نتایج آن را مشاهده و بررسی کنید . اگر نتایج بدست آمده انتظارات شما را برآورده نکرد به راحتی می توانید ابعاد قطعات و موقعیّت آنها را ویرایش کنید ، مدل خود را آنالیز مجدّد کرده و دوباره نتایج را بررسی کنید تا اینکه به نتایج دلخواه خود برسید .

نرم افزار ADAMS/car این امکان را به شما می دهد که سریعتر و هوشمندانه تر کار کنید و زمان بیشتری برای ایجاد تغییرات و بررسی تغییر عملکرد خودرو داشته باشید . به کمک نرم افزار ADAMS/car شما می توانید :

1- کارآیی طرّاحی خود را بررسی کرده و مدل خود را قبل از انجام تست عملی بهینه کنید .       

2- ایجاد تغییرات در مدل و آنالیز مجدّد ، بسیار سریعتر و ارزانتر انجام خواهد گرفت . برای مثال شما می توانید با چند کلیک ماوس ، فنر سیستم تعلیق خود را عوض کنید به جای آنکه مجبور باشید برای این کار ، یک فنر جدید تهیّه کرده و منتظر مکانیک شوید که فنر فعلی را عوض کند .

3- به راحتی می توانید انواع آنالیزها را روی طرح خود انجام دهید در حالی که در شرایط واقعی این کار نیاز به زمان ، هزینه و دقت زیادی برای تعویضFixture  ها و ابزارو وسایل تست جدید می باشد .

4- در یک محیط ایمن تر کار خواهید کرد . بدون ترس از اینکه اطّلاعات شما توسّط دستگاهها ثبت نشود و یا اینکه منتظر شرایط مساعد آب و هوایی گردید .

5- تست شما در یک محیط عاری از خطرات ناشی از تست عملی انجام می گیرد.

ارسال شده در تاریخ : چهارشنبه، 30 آبان، 1386
(خواندن ادامه متن ... )

چارت درسی مهندسی رباتیک ( کارشناسی )

فني و مهندسيميهمان می نویسد "چارت درسی مهندسی رباتیک ( کارشناسی ) "
ارسال شده در تاریخ : شنبه، 22 اردیبهشت، 1386
(خواندن ادامه متن ... )

جزوه درسی محاسبات عددی (pdf)

فني و مهندسي

جزوه درسی محاسبات عددی برای کلیه رشته های فنی و مهندسی نوشته شده توسط استاد دانشگاه , مهندس سلمانزاده ( کارشناسی ارشد هوا فضا) برای دانلود در سایت قرار گرفت. برای رفتن به صفحه دانلود برروی لینک زیر کلیک کنید

لینک دانلود

ارسال شده در تاریخ : شنبه، 1 اردیبهشت، 1386
(خواندن ادامه متن ... )
مجموع خبرها 16 (4 صفحه | درهر صفحه 5)
[ 1 | 2 | 3 | 4 ]
امكانات
وضعیت کاربران
خوش آمدید , ميهمان
(به مقاله دات نت بپیوندید)
آخرین عضو: issa
مجموع اعضا: 24231

آمار بازدیدکنندگان:
مجموع حاضرین در سایت : 31
آمار کل: 13522676
آخرين مقالات doc
مقالات جدید

· مقدمه ای بر بهره وری
· تعریف هوش و هوشمندی از دیدگاه رباتیکی ها
· نگهداري و تعميرانت(نت)
· ایجاد کردن خلاقیت و نوآوری
· حمایت از ورزش دانش آموزی =پیشرفت ورزش کشور
آمار دانلود مقالات pdf
تعداد فایلها: 376
تعداد شاخه ها: 47 جدیدترین مقالات و کتب 
 1: آشنایی با بویلرها (433)


 2: هیداک و تاثیرات اندیشه های آن بر آموزش معماری مدرسه کوپ (197)


 3: رمزگشايي از هندسه و تناسبات در معماري ايراني (1203)


 4: پيشگيري از جرم از طريق طراحي محيطي (410)


 5: بررسی و نگاهی به سیر طراحی تکنیکال و معماری طبیعت محور  (294)


 6: اثرات خشکسالی بر توسعه پایدار شهر دزفول (293)


 7: مقایسه ای بین نظرات روشنفکران غربی و نظرات روشنگرانه ی  (336)


 8: بررسی طنز در اشعار سید اشرف الدّین قزوینی (497)


 9: عملکرد و ارزیابی عملکرد (1157)


 10: بررسي و شبيه سازي پديده انتقال حرارت صفحه گرم بر روي جر (284)


 مقالات و کتب پر بازدید 

 1: جزوه درسی محاسبات عددی
[تعداد دریافت: 17459 ]

 2: تاریخچه هوش مصنوعی
[تعداد دریافت: 12325 ]

 3: مراحل اجرايي ساختمان سازي
[تعداد دریافت: 8373 ]

 4: آموزش فتو شاپ
[تعداد دریافت: 8280 ]

 5: گزارش کار آزمایشگاه مدارات الکترونیک
[تعداد دریافت: 6246 ]

 6: آزمایش ضربه جت آب
[تعداد دریافت: 5470 ]

 7: ساخت سيمان وبتن بوسيله فناوري نانو
[تعداد دریافت: 4211 ]

 8: جزوه آزمايشگاه ترموديناميك
[تعداد دریافت: 3635 ]

 9: اتصالات جوشی در سازه های فولادی
[تعداد دریافت: 3490 ]

 10: جزوه استاتیک
[تعداد دریافت: 3394 ]بانک مقالات pdf


برای انتشار مقالات خود در د نیای وب می توانید مقالات خود را به ایمیل آدرس maghaleh.net@gmail.com ارسال نمایید.

Copyright © 2005-2015 Computer Center Of MAGHALEH[DAT]NET All rights reserved.
| Please send your comments to:webmaster@maghaleh.net |
مدت زمان ایجاد صفحه : 0.03 ثانیه

::Persian articles by maghaleh[dat]net ::