::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان
 
  
نام کاربری:   رمزعبور:
منوی اصلی
پیامهای کوتاه

فقط کاربران عضو میتوانند پیام بفرستند خواهشمندیم وارد شوید یا عضو شوید.
ارتباط آنلاين با مديران
سردبیر

مدیر فنی

اصول مدیریت علمی

مديريتميهمان می نویسد "


مدیریت در عمل قدمتی به اندازه تاریخ بشریت دارد ولی آنچه امروز به عنوان علم مدیریت شناخته می شود. پس از "انقلاب صنعتی" وبا استفاده از ماشین در عملیات تولید و بروزتغییرات عمده در نظام تولیدی و اقتصادی و تکنولوژیکی جهان نظیر تولید انبوه و جدا شدن مدیر و مالک ازهم توسط فردی به نام "فردریک وینسلو تیلور" (۱۹۱۵-۱۸۵۶) مطرح شد. تیلور مهندسی مکانیک بود که با استفاده از تجربیات خود درصنایع فولادسازی، مطالعاتی در زمینۀ "اصول مدیریت و مطالعۀ روش کار" انجام داد .او"حرکاتِ بدن"را برای انجام کار و "زمان انجام کار "را مطالعه می‌کرد تا بتواند زمانی استاندارد را برای انجام کارها تعیین کند و بر اساس آن قضاوت کند زمانی که هرکارگر برای انجام کار مشخصی صرف کرده چه تناسبی با زمان ممکن برای انجام آن کار داشته است. این تفکر بعداً مبنایی برای سیستم پاداش وتنبیه گردید. در دهه 1880 میلادی فردریک تیلور مطالعات خود را درزمینه زمان سنجی و حرکت سنجی، به مثابه راهی برای تعریف و بهینه سازی "واحدهای مستقل نیروی کار تخصصی"آغاز کرد. تا قبل از تيلور كارها بر اساس حسابهاي سرانگشتي انجام مي‌شد و ازاستانداردهاي علمي، برنامه‌ريزي مديريتي و رويه‌هاي تحليل خبري نبود. هدف تيلورتغيير اين وضعيت به شرايطي بود كه نشان دهد مديريت فعاليتی علمي است نه يك کاری اتفاقی . از تیلور با عنوان "پدر مدیریت علمی" و موسس مکتب تیلوریسم یاد می شود. اودر سال 1911 میلادی کتاب اصول مدیریت علمی را منتشر ساخت و در آن متذکر شد که "بهتر است هدف اصلی مدیریت، حداکثر کردن کامیابی کارفرما و کارمند باشد".

"

نکته : گردآورنده :یاسمن فطوره چی دانشجوی مدیریت بازرگانی

ارسال شده در تاریخ : یکشنبه، 25 مرداد، 1388
(خواندن ادامه متن ... )

بررسی عملکرد و مقایسه ضرایب رشد کپور معمولیc

كشاورزيzaragabad می نویسد " مجید ساعدی
دانشجوی کارشناسی ارشد تکثیر و پرورش آبزیان دانشگاه هرمزگان

چکیده
با توجه به پتانسیل های مناسب آبزی پروری در کشور و نیاز جمعیت به پروتین سالم و مفید آبزیان لازم است تا علاوه بر افزایش تولید آبزیان پرورشی موجود گونه های جدید را با رعایت اصول زیست محیطی وارد کشور کرد. ماهی pacu از ماهیان قابل پرورش است که در کشور به عنوان یک گونه زینتی وارد شده است .این ماهی سرعت رشد بالایی دارد و توانایی پرورش در استخر های خاکی و بتونی را دارد. این پروژه در مرکز آموزش عالی علوم صنایع شیلاتی میرزا کوچک خان رشت در چهار تیمار و دوازده تکرار (آکواریوم های 45 لیتری ) طراحی شد. در تیمار اول،دوم و چهارم از ماهی pacuو تیمار سوم از ماهی کپور استفاده شد.در تیمار اول و دوم ماهیان از غذاهای p1 وp2 و در تیمار سوم و چهارم از غذای کپور استفاده کردند.میانگین وزنی ماهیان pacu12/9و کپور3/3گرم بودند .ماهیان در طی هشت هفته غذادهی شدند و در طی عملیات پرورش فاکتور های شیمیایی تیمار ها یکسان بود و اختلاف معنی داری نداشتند .ماهیان روزانه در چهار نوبت به میزان 8 در صد بیومس وزنی خود غذادهی شدند .
نتایج حاصل از آزمون آنالیز واریانس اختلاف معنی داری را بین جیره های غذایی p1، p2وcarp در بین تیمار ها نشان می دهد در نهایت آزمون Tukey با بررسی سطوح مختلف بین تیمارها نشان داده است که ماهی pacu با جیره غذای کپور بیشترین مقدار ضرایب رشد را در خصوص فاکتور های ضریب رشد ویژه ، درصد رشد نسبی ، درصد بازده پروتئین ، ضریب تبدیل غذایی داشته است و دارای اختلاف فاحشی با کپور پرورشی بوده در نهایت توصیه می گردد که در صورت پیوند این نوع ماهی به ماهیان پرورشی کشور از ماهی pacu برای پرورش در استخر های خاکی و افزایش توان تولید استخرهای گرمابی استفاده شود.
کلمات کلیدی : pacu– نام علمی pacu -کپور معمولی – ضرایب رشد ماهی

Abstrac

Survey of the function and the comparison grow coefficient rate common carp and Pacu fish (Piaractus brachypomus )in Guilan province

Considering suitable potential of the breeding aquatic in the country and the need of the population to the useful and safe protein at the aquatic , in addition to increasing of the production the existing breeding aquatic , entering new kinds with respecting bio environment principle is necessary .Pacu fish is of breedable fishes that has entered as ornament type .this fish has high grow rate and able to culture in earth ponds .This project designed in Rasht mirza kochak khan fishery industry science high education center in 4 treatment and 12 replicate (45 lit aquarium ). Pacu fish was in the 1,2 and 4 and common carp was used in 3 treatment . average weight at pacu fish was 9/12 gr and Common carp was 3.3 gr . the fish used from p1 and p2 foods and they used from carp food in the 3 and 4 treatment . they were diet during 8 weeks and treatment chemical factors during culture action were the same and there was not meaningful differences. They were diet in they %8 weight biomass 4 times in day . the results from variance analyze test shows meaningful difference between p1 , p2 and carp food ration among treatments . and finally Tukey test with the survey of the different levels between treatment have shown that pacu FISH with carp food ration have the most grow coefficient rate in special grow coefficient factors , relative grow percent ,protein in com percent ,food conversion ratio and had distinct difference with the breeding Common carp .finally it is recommended at in jointing of this fish to the country breeding fishes use from pacu fish for breeding in the earth ponds and increasing the production power of worm water ponds
Key words : pacu – scientific name pacu – common carp – fish grow coefficient

"
ارسال شده در تاریخ : یکشنبه، 25 مرداد، 1388
(خواندن ادامه متن ... )

بررسی جرم خیانت در امانت در حقوق ایران

حقوق و سياستميهمان می نویسد "نویسنده :محمد عزیزپور.. کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
چكيده:
در اين تحقيق سعي شده است كه جرم خيانت در امانت از لحاظ حقوقي از جوانب مختلف منجمله براي تعريف و اركان تشكيل دهنده جرم خيانت در امانت و تفاوت آن با كلاهبرداري مورد بررسي قرار داده شده است.
و در ادله تحقيق به سر سابقه تاريخي و تضميني آن در قوانين قبل و بعد از انقلاب اسلامي ايران پرداخته شده است. و همچنين دايرة گستردگي موج در امانت از لحاظ اينكه آيا خيانت در امانت در اموال غير منقول نيز متصور است يا خير. و آيا براي وصف امانت احتياجي به انعقاد عقد امانت آوري مي باشد يا خير و به عبارت ديگر آيا بايد بين خائن وامانت گذار قبلاً يك عقد امانت آوري منعقد شده باشد تا اگر امانت گير مرتكب تصاحب مال مورد امانت شهر او را تحت عنوان بزه خيانت در امانت مورد تعقيب و مجازات قرار داد؟

امانت داری از اولویتهای اولیه و نیازهای اجتماعی بشر است که در استوار سازی پیوندهای جامعه، نقش بسزا دارد زیرا استواری جامعه در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی وامدار امانت داری و گسترش آن درجامعه است ، اگر در جامعه، امانتها رعایت شود اعتماد دوسویه رو به فزونی می نهد و روابط، نیکو می‌گردد. ولی اگر این فضیلت اخلاقی کمرنگ شود. اعتماد لازم از میان می رود و حالت مرگبار تشویش و نگرانی برفضای زندگی مردم، سایه می افکند و سرانجام شیرازۀ زندگی اجتماعی از هم می پاشد. از دیدگاه برخی مردم خیانت درامانت آنچنان قبیح می شود که از این نظر در مرتبه‌ای حتی بالاتر از سرقت قرار می گیرد. چرا که خائن در امانت علاوه بر بردن مال دیگران، از اعتماد آنان به خود نیز سوء استفاده می‌کند و این همان طور که از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است، دلیل برنفاق و دو رویی او می‌باشد. حال که فی الجمله به اهمیت آن پی بردیم و از آنجایی که حقوقدانان درکتابهای خود درلابه لای مسائل گوناگون به بررسی این جرم پرداخته‌اند و دسترسی به همه آراء و نظرات آنها برای پژوهش گران محترم کار وقت گیری است مادرحد توان و بنیۀ علمی خود در صدد برآمدیم که این آراء و نظرات و دیدگاههای مختلف را در این باره جمع آوری کرده و در دسترس عزیزان پژوهش گر قرار داده ایم. و در این تحقیق سعی بر آن شده که بررسی پیرامون تعریف و ارکان تشکیل دهنده جرم خیانت در امانت و گسترش آن نسبت به اموال غیر منقول را مورد بررسی قرار دهیم و اینکه آیا برای تحقق جرم خیانت در امانت ما نیازی به عقد امانت بین امین و امانت گذار هستیم یاخیر. و در ادامه انواع جرم خیانت در امانت و جرایم درحکم خیانت در امانت را مورد کنکاش قرار داده و نظرات و دیدگاههای مختلف حقوقدانان را در این زمینه را استخراج نموده و در دسترس عزیزان قرار داده‌ایم."
ارسال شده در تاریخ : چهارشنبه، 21 مرداد، 1388
(خواندن ادامه متن ... )

هزار و يك بار عشق

هنرDJREZVAN می نویسد "هزار و يک بار عشق
يکم بار که عاشق شد , قلبش کبوتر بود و تنش از گل سرخ, اما عشق آن صياد است که کبوتران را پر می دهد و آن باغبان است که گلهای سرخ را پرپر می کند, پس کبوترش را پراند و گل سرخش را پرپر کرد.
دوم بار که عاشق شد , قلبش آهو بود وتنش از ترمه و ترنم , اما عشق آن پلنگ است که ناز آهوان و مشک آهوان نرمش نمی کند , پس آهويش را دريد و تنش را به طوفان خود تکه تکه کرد که عشق طوفان است و نه ترمه می ماند و نه ترنم.
سوم بار که عاشق شد , قلبش عقاب بود و تنش از تنه سرو, اما عشق آن آسمان است که عقابان را می بلعد و آن مرگ است که تن هر سروی را تابوت می کند , پس عقابش در آسمان گم شد و تنش تابوتی روان بر رود عشق.
و چهارم با و پنجم بار و ششم بار و هزارم بار
هزار و يکم بار که عاشق شد , قلبش اسبی بود از پولاد و آتش و خون و تنش از سنگ و غيرت و استخوان, و عشق آمد در هيئت سواری , با سپری و سلامی بر قلبش نشست و عنانش را کشيد, آن چنان که از جا کنده شد.
سوار گفت : از اين پس زندگی ميدان است و حريف خداوند , پس قلبت را بياموز که:
عشق کار نازکان نرم نيست عشق کار پهلوان است ای پسر
آنگاه تازيانه ای بر سمند قلبش زد و تاخت و آن روز روز نخست عاشقی بود."
ارسال شده در تاریخ : دوشنبه، 19 مرداد، 1388
(خواندن ادامه متن ... )

آق‌قویونلو

تاريخ و جغرافياميهمان می نویسد "آق قویونلو یک ایل ترک و نیز سلسله‌ای از ترکمن‌ها بود که بر قسمت‌های از قفقاز ، شرق ترکیه و شمال ایران از ۱۳۷۸ تا ۱۵۰۸ میلادی فرمان می‌راند.
طبق اسناد بیزانسی آق قویونلو ها حداقل از سال ۱۳۴۰ میلادی در آناتولی حضور داشتند و اکثر سلاطین آق قویونلو همچنین بانی آن قره عثمان با شاهزاده خانمهای بیزانس ازدواج می‌کردند..
اولین اراضی تحت حاکمیت آق قویونلو‌ها ایالت دیار بکر در آناتولی بود که در سال ۱۴۰۲ میلادی از تیمور به قره عثمان واگذار گردید. مدت زیادی آق قویونلو‌ها قادر به گسترش اراضی خود نبودند، چون رقیبانشان (قره قویونلو ها) مانع قدرت‌گیری آنها می‌شدند ولی این وضع با پیروزی اوزون حسن بر جهانشاه قره قویونلو در سال ۱۴۶۷ پایان یافت. .
بعد از شکست سلطان ابوسعید، اوزون حسن بغداد را به تصرف خود آورد و اراضی آق قویونلو را به اطراف خلیج فارس و خراسان در شرق رسانید. این گسترش هم‌زمان با تمایلات امپراتوری عثمانی به پیشروی در شرق بود که آق قویونلوها را به اتحاد با قارامان های آناتولی مجبور کرد. .
"


نکته : بخش اطلاعات عمومی مقاله دات نت
ارسال شده در تاریخ : یکشنبه، 18 مرداد، 1388
(خواندن ادامه متن ... )
مجموع خبرها 306 (62 صفحه | درهر صفحه 5)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 ]
امكانات
وضعیت کاربران
خوش آمدید , ميهمان
(به مقاله دات نت بپیوندید)
آخرین عضو: rababe
مجموع اعضا: 24233

آمار بازدیدکنندگان:
مجموع حاضرین در سایت : 49
آمار کل: 13568476
آخرين مقالات doc
مقالات جدید

· مقدمه ای بر بهره وری
· تعریف هوش و هوشمندی از دیدگاه رباتیکی ها
· نگهداري و تعميرانت(نت)
· ایجاد کردن خلاقیت و نوآوری
· حمایت از ورزش دانش آموزی =پیشرفت ورزش کشور
آمار دانلود مقالات pdf
تعداد فایلها: 376
تعداد شاخه ها: 47 جدیدترین مقالات و کتب 
 1: آشنایی با بویلرها (433)


 2: هیداک و تاثیرات اندیشه های آن بر آموزش معماری مدرسه کوپ (204)


 3: رمزگشايي از هندسه و تناسبات در معماري ايراني (1210)


 4: پيشگيري از جرم از طريق طراحي محيطي (412)


 5: بررسی و نگاهی به سیر طراحی تکنیکال و معماری طبیعت محور  (294)


 6: اثرات خشکسالی بر توسعه پایدار شهر دزفول (296)


 7: مقایسه ای بین نظرات روشنفکران غربی و نظرات روشنگرانه ی  (341)


 8: بررسی طنز در اشعار سید اشرف الدّین قزوینی (503)


 9: عملکرد و ارزیابی عملکرد (1168)


 10: بررسي و شبيه سازي پديده انتقال حرارت صفحه گرم بر روي جر (284)


 مقالات و کتب پر بازدید 

 1: جزوه درسی محاسبات عددی
[تعداد دریافت: 17488 ]

 2: تاریخچه هوش مصنوعی
[تعداد دریافت: 12333 ]

 3: مراحل اجرايي ساختمان سازي
[تعداد دریافت: 8374 ]

 4: آموزش فتو شاپ
[تعداد دریافت: 8286 ]

 5: گزارش کار آزمایشگاه مدارات الکترونیک
[تعداد دریافت: 6253 ]

 6: آزمایش ضربه جت آب
[تعداد دریافت: 5477 ]

 7: ساخت سيمان وبتن بوسيله فناوري نانو
[تعداد دریافت: 4211 ]

 8: جزوه آزمايشگاه ترموديناميك
[تعداد دریافت: 3636 ]

 9: اتصالات جوشی در سازه های فولادی
[تعداد دریافت: 3491 ]

 10: جزوه استاتیک
[تعداد دریافت: 3394 ]بانک مقالات pdf


برای انتشار مقالات خود در د نیای وب می توانید مقالات خود را به ایمیل آدرس maghaleh.net@gmail.com ارسال نمایید.

Copyright © 2005-2015 Computer Center Of MAGHALEH[DAT]NET All rights reserved.
| Please send your comments to:webmaster@maghaleh.net |
مدت زمان ایجاد صفحه : 0.06 ثانیه

::Persian articles by maghaleh[dat]net ::