::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان
 
  
نام کاربری:   رمزعبور:
منوی اصلی
پیامهای کوتاه

فقط کاربران عضو میتوانند پیام بفرستند خواهشمندیم وارد شوید یا عضو شوید.
ارتباط آنلاين با مديران
سردبیر

مدیر فنی
::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان: عمران

جستجو پیرامون این موضوع:   
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

کاهش هزینه انرژی ساختمان در زمستان

عمرانقیمت حاملهای انرژی مداوما در تمامی کشورهای جهان در حال افزایش است که به تبع آن هزینه عملیاتی تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمانها نیز همه ساله فزونی می یابد. بدین لحاظ مالکان یا مدیران ساختمانها برای کاهش مصرف انرژی قبل از این که هزینه آن از حد تحمل فراتر رود باید چاره ای بیاندیشند. البته برای به حداقل رساندن مصرف انرژی الزاما باید در مراحل طراحی و اجرای ساختمان و تاسیسات اصول و ضوابط مشخصی را رعایت کرد. اما در مورد بناهای موجود که قبلا ساخته شده اند چه می توان کرد؟
ارسال شده در تاریخ : جمعه، 30 مهر، 1389
(خواندن ادامه متن ... )

فن‌آوري نوين ذرات نانو در تصفيه آبهای آلوده

عمرانmohammadrezazare می نویسد "افزايش مصرف آب و كمبود آب بهداشتي به يكي از دغدغه هاي اساسي جامعه جهاني و کشورمان تبديل شده است . با توجه به توانمندي هاي فراوان فن اوري نانو در حذف و كنترل آلودگي هاي محيطي و تصفيه و جلوگيري از انتشار آنها مي توان آن را به عنوان يك تكنولوژي ابزاري موثر براي دستيابي به توسعه مفید و پايدار در نظر گرفت. ورود اين فناوري به عرصه مهندسي محيط زيست و استفاده از آن بالاخص در زمينه هاي تصفيه آب و فاضلاب و ايجاد شرايط لازم براي استفاده مجدد از پساب هاي تصفيه شده با توجه به قرار گرفتن كشور در شرايط بحران آب امري ضروري است. لذا در اين مقاله كاربردهاي ذرات نانو در تصفيه آب براي حذف رنگ، نيترات، مواد آلي و فلزات سنگين و نيز حذف آلاينده هاي خاص از فاضلاب مورد بررسي قرار گرفته است."
ارسال شده در تاریخ : سه شنبه، 27 مهر، 1389
(خواندن ادامه متن ... )

مبلمان شهری در یک نگاه

عمرانميهمان می نویسد "

مبلمان شهري دریک نگاه :

طراحي مناسب و به كارگيري مبلمان شهري متناسب با محيط در بخش هايي از شهر كه به آنها فضاهاي شهري مي گوييم - فضاهايي همچون پارك‌ها، برخي ميادين، پياده‌روها، مراكز تجاري - تأثير زيادي در كيفيت زندگي شهري بر جاي مي‌گذارد.
عناصري از مبلمان شهري تأثيري اساسي در مناسب‌سازي فضاهاي شهري دارند.
نيمكت در مبلمان شهريابتدايي‌ترين روش براي احساس آرامش و راحتي در پارك‌ها، استفاده از نيمكت است. اين نيمكت‌ها بايد به شكلي قرار بگيرند كه دسترسي به آنها آسان و راحت باشد و در سراسر پارك و به تعداد زياد موجود باشند. صندلي‌ها بايد روبه‌روي مناظر زيبا قرار بگيرند اما در در مسير رفت و آمد افراد نباشند.
نيمكت‌هاي مراكز عمومي شهر را نيز مي‌توان براي آسايش و راحتي شهروندان، نزديك مراكز ويژه‌اي مانند ايستگاه‌ها،‌كيوسك‌ها، باجه‌هاي تلفن، سطل‌هاي زباله و شيرهاي آب قرار داد. مهم‌ترين محل براي قرار گرفتن نيمكت‌ها در سطح شهر، مراكزي است كه مردم در آنجا زياد رفت و آمد مي كنند؛ به ويژه مكان‌هايي كه براي استراحت و تفريح مردم در نظر گرفته شده است.

"


نکته : نویسنده : مهندس مهدی وکیلی صفا
ارسال شده در تاریخ : سه شنبه، 10 شهریور، 1388
(خواندن ادامه متن ... )

معماری خاک

عمرانميهمان می نویسد "معماری خاک
زینب باران چشمه – دانشجوی کاردانی معماری
همایش ملی دانشجوئی معماری ایران – کاشان – معماری و انرژی
شهریور1387
چکیده :
آنچه درپیش روست تاریخ معماری مدرن نیست ، بلکه نگره ای نظریه پردازانه است و تلاشی را برای توصیف اینکه معماری مدرن درباره چیست به دست می دهد . آنچه ممکن است تا حدی متظاهرانه به نظر رسد ، ولی باید اذهان داشت که کژ فهمی ها و سوء تعابیری که در کار است که این گونه روشنگری ها را به چیزی ضروری بدل می سازد . محض رعایت بی طرفی باید آنچه را که جنبش مدرن واقعا خواهان آن بود یادآوری کرد و آنچه را هم که در عمل به آن رسید خاطر نشان ساخت . امروزه برخی از نویسندگانی که به این موضوع می پردازند ، حتی مدعی اند که جنبش مدرن حکم نوعی " کلاف سردرگم" را دارد ، آنان اظهار می دارند که معماران مدرن در عالم واقع "ایدئولوژی" مشترکی نداشتند و به طریق اولی معماری مدرن نمی توانست اصولا وجود داشته باشد . جنبش مدرن بی تردید مبنا و جهت گیری خاص خود را داشته است ، و تنها آن دم که این به درستی درک گردد ، امکان رسیدن به ارزیابی منصفانه ای از پیامدهای آن ، و از جمله کوشش های پسا مدرن اخیر ، فراهم می آید . به این طریق می توان به نقطه عزیمتی برای جست و جو و پیگیری معماری ای دموکراتیک در عصری که در آن به سر می بریم ، دست یافت .
رویکرد اتخاذ شده رویکردی است عینی و پدیدار شناختی . از طریق نوشتن "پیرامون" معماری ، و یا اولویت اصلی را به مسائل اجتماعی و سیاسی دادن ، چیزی حاصل نمی آید .معماری را باید با مناسبات خود معماری درک کرد . البته این بدین معنی نیست که معماری را رشته ای "مجزا و خود مختار" برشمریم . معماری به مثابه نوعی هنر ، به زندگی تعلق دارد . هدف آن نیز عبارت است از فراهم آوردن مکان هایی که زندگی بتواند در آن "به وقوع پیوندد" . مکان مجموعه ای از منابع یا احیانا ظرفی خنثی و بی طرف نیست ، بلکه در واقع محیطی است عینی و ملموس که نوعی نظم و منش و ویژگی در خود دارد . بدین ترتیب چنانچه در سویی راجع به زندگی سخن رانده شود ، و در سوی دیگر از مکان ، چنین چیزی بی معناست . "طراحی برای زندگی" به واقع شعاری بود که برای بیان هدف کلی جنبش مدرن به کار می رفت .
تفصیل این امر ، با توصیفی از جهان نو و نیاز انسان برای جهت گیری و تعیین هویت در آن ، آغاز می گردد . معماری به طور کلی این نیاز را از طریق سازماندهی فضایی و بیان صوری ، برآورده می سازد . اهمیت بنیادین این مفاهیم ، مدت ها پیش تشخیص داده شد لیکن تا امروز هیچ گاه بحث شایسته و درخوری در مورد آن صورت نپذیرفت .
واژه "ریشه ها" در این مقاله اشاره به ساختارهای ماندگار ( و نه زود گذر ) و الگویی ، و همچنین تجارب و یافته های دوره های تاریخی مربوط به آنها دارد . در برهه کنونی که ابعاد تاریخی معماری مجددا نقشی عمده یافته اند ، مشخصا مباحثی از این دست اهمیت می یابند . برای ممکن ساختن طرح این گونه مباحث ، در هر فصل بخش هایی نظری با ماهیتی کلی گنجانده شده است . شیوه عرضه این گونه مباحث ، گاهشمارانه یا زمانبندی شده نیست بلکه بر حسب مسائلی که جنبش مدرن را متاثر می ساخت ، سازماندهی شده است و به دنبال آن ، مسیر تکوینی که گیدیون آن را "سنت جدید" می نامید درج گردیده است . با این حال نوعی گاهشماری و یا زمانبندی نیز تلویحا به چشم می خورد که با عناوینی همچون "پیش از مدرن "،"مدرن"و"پسامدرن" نشان داده شده است .
کالبد طبیعی انسان از خاک است و طبیعت و سرشت وی برخواسته از خاک است و دوباره به خاک برمی گردد. کالبد معماری خاک نیز مانند کالبد انسان از خاک برخواسته و دوباره به خاک برمی گردد. این تجانس باعث سازگاری معماری خاک با سرشت آدمی شده است. کالبدها محل پرورش و اسباب پرورش نفس است و نفوس انسان ها نیز در کالبد طبیعی خود رشد یافته و متعالی می شوند.
طبیعت رحم پرورش برای انسان است و معماری نیز به عنوان بخشی از این طبیعت به هم وابسته و پیوسته ، به تناسب خود محل رشد و تعالی و پرورش انسان است. سازگاری بین سرشت آدمی و طبیعت بکر دستمایه تهیه این مقاله است . در این مقاله سعی در تبیین این موضوع از دیدگاه سنتی است .
تاثیر نامناسب بر طبیعت سابقه چندانی ندارد و این اخلالگری یک پدیده نسبتا تازه است که به دو عامل مهم مربوط می شود، یکی افزایش جمعیت انسان و دیگری تسلط جمعیت انسان بر طبیعت.
در مجادله زیست محیطی جاری در جهان هیچ چیز خطرناکتر از نگاه صرفا علمی به انسان نیست، نگاهی که ارتباط بشر را با ریشه های معنوی وی قطع می کند و وجود یک طبیعت تقدس زدایی شده را مسلم می کند.
باید زمینه ای فراهم ساخت تا انسان بتواند در یک محیط پاک و منزه به تلاشی معنوی مادی خود برای استمرار زندگی و بقای طبیعت حرکت کند چرا که بدون امنیت زیست محیطی جهانی، نمی توان امنیت ملی و حتی اجتماعی را تضمین نمود.
بیش از سه دهه است که رابطه انسان با جهان طبیعی به دلیل رخ دادن طیف وسیعی از بحران های محیطی، در مقوله های خاص و گاه تخریب محیط زیست را در زمین فراهم می سازد. انسان معنوی، همیشه طبیعت را چون وسیله بهتر شناختن آفریدگار کاویده است، شکل ها و فضاهای طبیعت از آنجا که آفریده ها و نمادهایی خدایی هستند، از هر آنچه آدمی خلق می کند ازلی تر و جامع ترند.
دنیای امروز، جهان سکولار ، جهانی غیر دینی و بی معناست که پدیدآمدن دوگانگی در شخصیت انسان معنوی را باعث می شود، معمار با رمز و نه هرگز به کلامی صریح سه چیز اصلی را به یکدیگر پیوند می دهد. ( آدمی – فضای معنوی – فضای کالبدی ) مهمترین مفهوم برای معماران این است که محیط مصنوع را با توجه به افزایش کیفیت زندگی و مرتفع ساختن نیازهای آیندگان بسازیم.
در این مقاله و پروژه سعی شده است علاوه بر نگاه علمی ، از منظر دین و معنویت نیز به انسان و طبیعت پرداخته و راهگشای رجعت دوباره انسان به خود و خدای خود باشد.
"
ارسال شده در تاریخ : سه شنبه، 13 مرداد، 1388
(خواندن ادامه متن ... )

معرفی 4 کتاب عمران

عمران

Finite Element Analysis:

Theory and Application with ANSYS  

<!--enpts-->moaveni_finite_element_analysis.jpg<!--enpte-->

 Author: Saeed Moaveni | Publisher: Prentice Hall | ISBN 0-13-785098-0 | Ed. 1999 | djvu, 527 pages | language: english | 8 MB

Download the DjVu Browser Plug-in for Windows

 1. Introduction.
2. Matrix Algebra.
3. Trusses.
4. Axial Members, Beams, and Frames.
5. One-Dimensional Elements.
6. Analysis of One-Dimensional Problems.
7. Two-Dimensional Elements.
8. More ANSYS.
9. Analysis of Two-Dimensional Heat Transfer Problems.
10. Analysis of Two-Dimensional Solid Mechanics Problems.
11. Dynamic Problems.
12. Analysis of Fluid Mechanic Problems.
13. Three-Dimensional Elements.
14. Design and Material Selection.
15. Design Optimization.

Download from rapidshareارسال شده در تاریخ : جمعه، 20 مهر، 1386
(خواندن ادامه متن ... )
مجموع خبرها 6 (2 صفحه | درهر صفحه 5)
[ 1 | 2 ]
امكانات
وضعیت کاربران
خوش آمدید , ميهمان
(به مقاله دات نت بپیوندید)
آخرین عضو: issa
مجموع اعضا: 24231

آمار بازدیدکنندگان:
مجموع حاضرین در سایت : 32
آمار کل: 13522664
آخرين مقالات doc
مقالات جدید

· مقدمه ای بر بهره وری
· تعریف هوش و هوشمندی از دیدگاه رباتیکی ها
· نگهداري و تعميرانت(نت)
· ایجاد کردن خلاقیت و نوآوری
· حمایت از ورزش دانش آموزی =پیشرفت ورزش کشور
آمار دانلود مقالات pdf
تعداد فایلها: 376
تعداد شاخه ها: 47 جدیدترین مقالات و کتب 
 1: آشنایی با بویلرها (433)


 2: هیداک و تاثیرات اندیشه های آن بر آموزش معماری مدرسه کوپ (197)


 3: رمزگشايي از هندسه و تناسبات در معماري ايراني (1203)


 4: پيشگيري از جرم از طريق طراحي محيطي (410)


 5: بررسی و نگاهی به سیر طراحی تکنیکال و معماری طبیعت محور  (294)


 6: اثرات خشکسالی بر توسعه پایدار شهر دزفول (293)


 7: مقایسه ای بین نظرات روشنفکران غربی و نظرات روشنگرانه ی  (336)


 8: بررسی طنز در اشعار سید اشرف الدّین قزوینی (497)


 9: عملکرد و ارزیابی عملکرد (1157)


 10: بررسي و شبيه سازي پديده انتقال حرارت صفحه گرم بر روي جر (284)


 مقالات و کتب پر بازدید 

 1: جزوه درسی محاسبات عددی
[تعداد دریافت: 17459 ]

 2: تاریخچه هوش مصنوعی
[تعداد دریافت: 12325 ]

 3: مراحل اجرايي ساختمان سازي
[تعداد دریافت: 8373 ]

 4: آموزش فتو شاپ
[تعداد دریافت: 8280 ]

 5: گزارش کار آزمایشگاه مدارات الکترونیک
[تعداد دریافت: 6246 ]

 6: آزمایش ضربه جت آب
[تعداد دریافت: 5470 ]

 7: ساخت سيمان وبتن بوسيله فناوري نانو
[تعداد دریافت: 4211 ]

 8: جزوه آزمايشگاه ترموديناميك
[تعداد دریافت: 3635 ]

 9: اتصالات جوشی در سازه های فولادی
[تعداد دریافت: 3490 ]

 10: جزوه استاتیک
[تعداد دریافت: 3394 ]بانک مقالات pdf


برای انتشار مقالات خود در د نیای وب می توانید مقالات خود را به ایمیل آدرس maghaleh.net@gmail.com ارسال نمایید.

Copyright © 2005-2015 Computer Center Of MAGHALEH[DAT]NET All rights reserved.
| Please send your comments to:webmaster@maghaleh.net |
مدت زمان ایجاد صفحه : 0.03 ثانیه

::Persian articles by maghaleh[dat]net ::