::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان
 
  
نام کاربری:   رمزعبور:
منوی اصلی
پیامهای کوتاه

فقط کاربران عضو میتوانند پیام بفرستند خواهشمندیم وارد شوید یا عضو شوید.
ارتباط آنلاين با مديران
سردبیر

مدیر فنی
::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان: حقوق و سياست

جستجو پیرامون این موضوع:   
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

کنوانسیون مارپل

حقوق و سياستميهمان می نویسد "

      بسمه تعالي  
 کنوانسیون مارپل
آیدا شریعت مداری
دانشجوی دکتری رشته مدیریت محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات 
   مقدمه
اتمام جنگ های جهانی اول و دوم و ایجاد زمینه ورود دوباره اندیشمندان به عرصه های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی بخش گسترده ای از مشکلات موجود در جوامع انسانی که تا آن زمان به خوبی آشکار نشده بود، شناسایی شد و در معرض افکار عمومی قرار گرفت.
در حقیقت دهه ۱۹۵۰ و بعد از آن را باید دهه شناخت آسیب های وارده به محیط زیست دریایی و تغییر بینش افکار عمومی جهانی به ویژه در کشورهای توسعه یافته درخصوص موضوعات مربوط به حفظ محیط زیست دریایی دانست. به همین دلیل است که از این به بعد دولت ها وادار به پذیرش مقررات بین المللی و توسعه قوانین و مقررات ملی برای حفاظت از محیط زیست دریایی شده اند.
از همین رو، برای رفع کامل آلودگی عمدی محیط زیست دریایی به وسیله نفت و سایر مواد مضر، به علاوه کاهش ریزش اتفاقی چنین موادی به دریا )ناشی از کشتی ها( کنفرانس بین المللی آلودگی دریا در سال ۱۹۷۳، معاهده ای را با عنوان "کنوانسیون بین المللی برای جلوگیری از آلودگی ناشی از کشتی ها" (مارپل ۷۳) را به تصویب رساند.

"
ارسال شده در تاریخ : جمعه، 20 اردیبهشت، 1392
(خواندن ادامه متن ... )

پلیس بهداشت ایمنی ومحیط زیست

حقوق و سياستkarbasiha می نویسد "پليس بهداشت؛ايمني و محيط زيست
HSE))
‌تهیه و تنظیم: حسین علی کرباسی :
کارشناس ارشد بهداشت حرفه‌ای(فارغ التحصيل دانشگاه علوم پزشكي تهران)
 ( كارشناس مهندسي پتروشيمي فارغ التحصيل دانشگاه صنعتي امير كبير (پلي تكنيك تهران))
واژگان:پليس بهداشت؛ ؛ايمني ؛ محيط زيست,Hygiene,  Health, Police,ٍEnvironment, safety
karbasiha@yahoo.com
چكيده:
       كشور ما در شاهراه صنعتي شدن قرار گرفته است .لذا ارتباط دولت سبز و دانشگاه و صنعت و كلا" جامعه ؛ دستخوش تغييراتي در اين گونه روابط است . وآنچه آنرا مي تواند تداوم و پايدار نمايد حفظ قوانين ومقررات مي باشد و حفظ آن  درحيطه امور بهداشتي و محيط زيست وسلامت با ايجاد پليس بهداشت  با بازرسي ونظارت مستمر براستانداردها در جهت توسعه ملي وعلمي و پايداري سيستم اقتصادي و اجتماعي كشور  ميسر است.
Abstract:
      Our country is to be industrialized .So, Relationship between & Government and Health University and the industry as well and the society in particular is of much importance in this regard. Observing the regulations and rules and their execution in the field of Hygiene and Safety, Environment based on the defined standards can pare the way by using H.S.E. Police to promote the Economic and Social aspects of the Country. "
ارسال شده در تاریخ : جمعه، 20 اردیبهشت، 1392
(خواندن ادامه متن ... )

ساواک

حقوق و سياستsamadkarami می نویسد "چکیده: شاه پس از کودتای 28 مرداد، دیگر تحمل کمترین مخالفت را با رژیم خود نداشت. کابوس از دست دادن قدرت هر روز بیشتر او را آزار می داد، ترس و واهمه شاه از مخالفین، او را بر آن می داشت که هر روز بیشتر به سرکوب نیروهای مخالف و به وجود آوردن جو رعب و وحشت در جامعه بپردازد. ولی با وجود این اینکه اکثر مخالفین او سرکوب شده بودند، باز آرام و قرار نداشت. با روشهایی که جهت سرکوب مخالفان به کار گرفته می شد ، تهیه اطلاعات لازم از فعالیت های آینده مخالفان و پیشگیری از ایجاد توطئه ها و مخالفت ها علیه رژیم امکان پذیر نبود. مقررات حکومت نظامی و وجود فرمانداری نظامی نیز به دلیل موقتی بودن و ذات نظامی اش فقط وظیفه مقابله با بحران را بر عهده داشت. شاه باید تدابیری می اندیشید. بنابراین در تاریخ 16 فروردین 1336 سازمان اطلاعات و امنیت کشور تاسیس شد. سازمان امنیت و اطلاعات کشور که معمولا به اختصار ساواک خوانده می شود، از سال 1357 سازمان اصلی پلیس امنیتی و اطلاعاتی ایران در زمان سلطنت محمدرضا شاه پهلوی بود که قدرت و اختیارات بسیاری در توقیف و بازجویی افراد داشت. این سازمان به ویژه در سالهای دهه 1350 و قبل از پیروزی انقلاب 57 و سرنگونی رژیم سلطنتی، نفرت انگیز ترین و مخوف ترین نهاد حکومتی در بین مردم به شمار می آمد "
ارسال شده در تاریخ : سه شنبه، 12 بهمن، 1389
(خواندن ادامه متن ... )

بررسی جرم خیانت در امانت در حقوق ایران

حقوق و سياستميهمان می نویسد "نویسنده :محمد عزیزپور.. کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
چكيده:
در اين تحقيق سعي شده است كه جرم خيانت در امانت از لحاظ حقوقي از جوانب مختلف منجمله براي تعريف و اركان تشكيل دهنده جرم خيانت در امانت و تفاوت آن با كلاهبرداري مورد بررسي قرار داده شده است.
و در ادله تحقيق به سر سابقه تاريخي و تضميني آن در قوانين قبل و بعد از انقلاب اسلامي ايران پرداخته شده است. و همچنين دايرة گستردگي موج در امانت از لحاظ اينكه آيا خيانت در امانت در اموال غير منقول نيز متصور است يا خير. و آيا براي وصف امانت احتياجي به انعقاد عقد امانت آوري مي باشد يا خير و به عبارت ديگر آيا بايد بين خائن وامانت گذار قبلاً يك عقد امانت آوري منعقد شده باشد تا اگر امانت گير مرتكب تصاحب مال مورد امانت شهر او را تحت عنوان بزه خيانت در امانت مورد تعقيب و مجازات قرار داد؟

امانت داری از اولویتهای اولیه و نیازهای اجتماعی بشر است که در استوار سازی پیوندهای جامعه، نقش بسزا دارد زیرا استواری جامعه در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی وامدار امانت داری و گسترش آن درجامعه است ، اگر در جامعه، امانتها رعایت شود اعتماد دوسویه رو به فزونی می نهد و روابط، نیکو می‌گردد. ولی اگر این فضیلت اخلاقی کمرنگ شود. اعتماد لازم از میان می رود و حالت مرگبار تشویش و نگرانی برفضای زندگی مردم، سایه می افکند و سرانجام شیرازۀ زندگی اجتماعی از هم می پاشد. از دیدگاه برخی مردم خیانت درامانت آنچنان قبیح می شود که از این نظر در مرتبه‌ای حتی بالاتر از سرقت قرار می گیرد. چرا که خائن در امانت علاوه بر بردن مال دیگران، از اعتماد آنان به خود نیز سوء استفاده می‌کند و این همان طور که از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است، دلیل برنفاق و دو رویی او می‌باشد. حال که فی الجمله به اهمیت آن پی بردیم و از آنجایی که حقوقدانان درکتابهای خود درلابه لای مسائل گوناگون به بررسی این جرم پرداخته‌اند و دسترسی به همه آراء و نظرات آنها برای پژوهش گران محترم کار وقت گیری است مادرحد توان و بنیۀ علمی خود در صدد برآمدیم که این آراء و نظرات و دیدگاههای مختلف را در این باره جمع آوری کرده و در دسترس عزیزان پژوهش گر قرار داده ایم. و در این تحقیق سعی بر آن شده که بررسی پیرامون تعریف و ارکان تشکیل دهنده جرم خیانت در امانت و گسترش آن نسبت به اموال غیر منقول را مورد بررسی قرار دهیم و اینکه آیا برای تحقق جرم خیانت در امانت ما نیازی به عقد امانت بین امین و امانت گذار هستیم یاخیر. و در ادامه انواع جرم خیانت در امانت و جرایم درحکم خیانت در امانت را مورد کنکاش قرار داده و نظرات و دیدگاههای مختلف حقوقدانان را در این زمینه را استخراج نموده و در دسترس عزیزان قرار داده‌ایم."
ارسال شده در تاریخ : چهارشنبه، 21 مرداد، 1388
(خواندن ادامه متن ... )

اهداء جنين از منظر فقهی و حقوقی

حقوق و سياستميهمان می نویسد "احسان زررخ (دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق جزا) در اين مقاله ما به دنبال بيان مباحث کلي در مورد اهداء جنين و روش هاي انجام اين کار هستيم تا به سوالات متنوعي که در اين مورد حادث مي گردد پاسخ دهيم. سوالاتي از قبيل آيا وارد كردن نطفه مرد به رحم همسر او از طرق غير طبيعي مجاز است ؟ اگر مجاز است آثار حقوقي آن چگونه است ؟ آيا پرورش نطفه بارور شده دو همسر خارج از رحم جايز است ؟اگر جايز است آثار حقوقي آن كدامند ؟ آيا وارد كردن جنين (نطفه بارور شده ) دو همسر به رحم زن ثالثي جايز است ؟ در نهايت آيا وارد كردن نطفه مرد به رحم زن اجنبي مجاز است ؟ اينها سوالات متداولي هستند که در اين باره مطرح شده اند و به طور مدون ،علمي و همه جانبه پاسخي به آنها داده نشده است. لذا ما در اين مجال بنا بر توان و حوصله بحث به دنبال پاسخگويي به اين سوالات ازمنظرهاي فوق الذکرهستيم. "
ارسال شده در تاریخ : شنبه، 11 فروردین، 1386
(خواندن ادامه متن ... )
مجموع خبرها 6 (2 صفحه | درهر صفحه 5)
[ 1 | 2 ]
امكانات
وضعیت کاربران
خوش آمدید , ميهمان
(به مقاله دات نت بپیوندید)
آخرین عضو: issa
مجموع اعضا: 24231

آمار بازدیدکنندگان:
مجموع حاضرین در سایت : 32
آمار کل: 13522670
آخرين مقالات doc
مقالات جدید

· مقدمه ای بر بهره وری
· تعریف هوش و هوشمندی از دیدگاه رباتیکی ها
· نگهداري و تعميرانت(نت)
· ایجاد کردن خلاقیت و نوآوری
· حمایت از ورزش دانش آموزی =پیشرفت ورزش کشور
آمار دانلود مقالات pdf
تعداد فایلها: 376
تعداد شاخه ها: 47 جدیدترین مقالات و کتب 
 1: آشنایی با بویلرها (433)


 2: هیداک و تاثیرات اندیشه های آن بر آموزش معماری مدرسه کوپ (197)


 3: رمزگشايي از هندسه و تناسبات در معماري ايراني (1203)


 4: پيشگيري از جرم از طريق طراحي محيطي (410)


 5: بررسی و نگاهی به سیر طراحی تکنیکال و معماری طبیعت محور  (294)


 6: اثرات خشکسالی بر توسعه پایدار شهر دزفول (293)


 7: مقایسه ای بین نظرات روشنفکران غربی و نظرات روشنگرانه ی  (336)


 8: بررسی طنز در اشعار سید اشرف الدّین قزوینی (497)


 9: عملکرد و ارزیابی عملکرد (1157)


 10: بررسي و شبيه سازي پديده انتقال حرارت صفحه گرم بر روي جر (284)


 مقالات و کتب پر بازدید 

 1: جزوه درسی محاسبات عددی
[تعداد دریافت: 17459 ]

 2: تاریخچه هوش مصنوعی
[تعداد دریافت: 12325 ]

 3: مراحل اجرايي ساختمان سازي
[تعداد دریافت: 8373 ]

 4: آموزش فتو شاپ
[تعداد دریافت: 8280 ]

 5: گزارش کار آزمایشگاه مدارات الکترونیک
[تعداد دریافت: 6246 ]

 6: آزمایش ضربه جت آب
[تعداد دریافت: 5470 ]

 7: ساخت سيمان وبتن بوسيله فناوري نانو
[تعداد دریافت: 4211 ]

 8: جزوه آزمايشگاه ترموديناميك
[تعداد دریافت: 3635 ]

 9: اتصالات جوشی در سازه های فولادی
[تعداد دریافت: 3490 ]

 10: جزوه استاتیک
[تعداد دریافت: 3394 ]بانک مقالات pdf


برای انتشار مقالات خود در د نیای وب می توانید مقالات خود را به ایمیل آدرس maghaleh.net@gmail.com ارسال نمایید.

Copyright © 2005-2015 Computer Center Of MAGHALEH[DAT]NET All rights reserved.
| Please send your comments to:webmaster@maghaleh.net |
مدت زمان ایجاد صفحه : 0.04 ثانیه

::Persian articles by maghaleh[dat]net ::