::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان
 
  
نام کاربری:   رمزعبور:
منوی اصلی
پیامهای کوتاه

فقط کاربران عضو میتوانند پیام بفرستند خواهشمندیم وارد شوید یا عضو شوید.
ارتباط آنلاين با مديران
سردبیر

مدیر فنی
::مقاله دات نت:: پایگاه مقالات ایرانیان: تربيت بدني

جستجو پیرامون این موضوع:   
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

مقاسیه واکنش های تعادلی در افراد مبتلا به اس

تربيت بدنيMANSURI می نویسد "

مقدمه
بدون شک ، ستون مهره ها بعد از مغز و دستگاه عصبی مرکزی پیچیده ترین بخش بدن انسان است .
این اندام علاوه بر اینکه به عنوان تکیه گاه محکم و انعطاف پذیری از نخاع محافظت می کند ، برای راه رفتن و بسیاری از حرکات پیچیده بدن ضروری است . بطوریکه تقریباً در تمامی حرکت های بدن دخالت دارد (غزاله ، 1382)
طول ستون مهره ها در شخص بالغ سالم 55 تا 65 سانتی متر و دارای 33 مهره است که تعداد 24 عدد از مهره ها ، متحرک و 9 عدد دیگر مهره های غیر متحرک می باشند که به هم چسبیده و دو استخوان خاجی و دنبالچه را می سازند . مهره ها مختلف ستون فقرات از بالا به پایین به این شکل دسته بندی می شود : 7 مهره گردنی ، 12 مهره سینه ای ، 5 مهره کمری ، یک مهره خاجی که از اتصال پنج مهره بوجود می آید و یک مهره دنبالچه که از بهم پیوستن چهار مهره آخر ایجاد می شود ( کاشف ، 1385 ).
مهره های ستون فقرات از بالا به پایین یعنی از ناحیه گردن به طرف لگن خاصره به ترتیب حجیم تر می شوند . این امر به قائم بودن بدن و بهتر تحمل کردن وزن کمک می نماید ( خداداد ، 1384 ).
ستون مهره در نواحی مهره های متحرک ، دارای سه انحناء طبیعی در سطح سهمی می باشد، قوس سینه ای به طرف جلو،تورفته (مقعر) و به طرف عقب، برآمده (محدب) است. در حالی که قوس های گردنی به طرف عقب مقعر و به طرف جلومحدب هستند (دبیری روشن ، 1380).
انحناءها و قوس های طبیعی ستون فقرات ضربات شدید را قابل تحمل ساخته و باعث دفع آنها نیز می شود (عطارزاده حسینی ، 1380).
هر نوع ناهنجاری عملکردی و ظاهری در اجرای ستون مهره ها باعث ایجاد نارسایی هایی در آن خواهد شد . به قوس های جانبی یا انحرافات جانبی ستون مهره اسکولیوسیز اطلاق میشود (دبیری روشن ، 1380 ) .
به عبارت دیگر تمایل و انحناء ستون مهره ها به یکی از طرفین چپ یا راست بدن اسکولیوسیز گفته میشود . در این ناهنجاری ، عضلات یک سمت بدن کوتاه و منقبض شده و عضلات سمت دیگر شل می شوند و به همین علت ستون مهره ها با تحمل یک انحنا به سمت پهلوی دیگر تغییر شکل پیدا می کند در این ناهنجاری ابتدا ستون مهره ها به شکل کمان به یک سمت منحرف می گردد در صورتی که از حرکات اصلاحی و درمانی مناسب در پیشگیری و درمان آن استفاده نگردد ، انحراف و تغییر شکل ستون فقرات پیشرفت کرده و از حالت انحنا شکل S گونه پیدا می کند (کاشف ، 1385) .
در این ناهنجاری در مهره های درگیر یک سری تغییرات سه بعدی شامل انحرافات جانبی و تیلت طرفی و چرخشی محوری بوجود می آید، بطوریکه زائده خارجی به سمت تعقر انحنا گرایش پیدا می کند و دنده ها نیز تغییر شکل می یابند ]کاپانچی ، (1384) ؛ نائولت ، (2002)[ .
تغییرات ریخت شناسی مربوط به اسکولیوسیز باعث تغییر جهت سر ، بازوها ، کتف و لگن خاصره در هر سه سطح می گردد . این تغییرات قامتی در بدن که با اسکولیوسیز رابطه نزدیکی دارند می توانند مسئول مشکلات تعادلی باشند که در اسکولیوسیز ناشناخته جوانی (AIS) گزارش شده است . علی رغم مطالعات گوناگون ، بدلیل پیچیدگی این بیماری هنوز متخصصان توانایی پاسخگویی به بسیاری از سوالات را ندارند و این بیماری همچنان ناشناخته قلمداد می شود (سیمونیا ، 2006) .
بررسی های مختلف بیومکانیکی به ویژه تعادل بدن در افراد سالم و گروه های مختلف بیماران از جمله افراد مبتلا به اسکولیوسیز ، محققان را بر آن داشته که تغییرات مرکز ثقل (COG) را به طور دقیق اندازه گیری نمایند .
در تحقیق حاضر ، عامل تعادل در افراد با ناهنجاری اسکولیوسیز ناشناخته دوران جوانی مورد بررسی قرار گرفته است .

"

ارسال شده در تاریخ : جمعه، 21 بهمن، 1390
(خواندن ادامه متن ... )

راهنمای ورزشی بانوان در طول بارداری

تربيت بدنيكالج آمريكائي زنان وزايمان ‏of Obstetricians and Gynecologists ‏ ‏American College ‏درسال ‏2002 ‏,راهنمائي رابراي بانوان بارداركه قصد فعاليت فيزيكي مناسب درطول بارداري رادارند,ارائه داد‏.‏ دراين راهنماكه براساس تاثيرورزش مستمربرسلامتي عمومي طراحي شده است ,مواردمنع مطلق ورزش ,منع نسبيورزش وهمچنين علائم خطردرحين ورزش دردوران بارداري ذكرشده است ‏.‏ درمقاله اي كه براين اساس درشماره ‏37 ‏سال ‏2003 ‏مجله ‏Sports Medicine ‏ ‏British Journal of‏به چاپ رسيده ,به طورمبسوطبه اين موضوع پرداخته شده است ‏.‏
ارسال شده در تاریخ : دوشنبه، 3 آبان، 1389
(خواندن ادامه متن ... )

فواید خنده و شوخ طبعی

تربيت بدنيميهمان می نویسد " بسمه تعالی
فواید خنده و شوخ طبعی

مقدمه:
خنده از ته دل روحيه انسان را عوض مي کندشوخ طبعي موجب مي‌گردد بر حالات روحي روزانه خويش کنترل بيشتري داشته باشيم و بر فشار ناشي از مبارزه با سرطان غلبه کنيم. اين ويژگي حتي در ايام سخت و ناگوار هم باعث مي‌شود خوشبين و مسرور باشيم. اين حالت عاطفي مثبت‌ به شما کمک مي‌کند انعطاف‌پذيري لازم را براي رويارويي با مشکلات بعدي که در سر راهتان قرار خواهند گرفت، داشته باشيد. حتي مواقعي که دلتان نمي‌خواهد از رختخواب بيرون بياييد،يک خنده جانانه از ته دل نيروي زيادي به شما خواهد داد. اين مورد اهميت ويژ‌ه‌اي دارد، زيرا اکثر نفوسي که تحت درمان (سرطان) هستند احساس ضعف و ناتواني مي‌کنند. شوخ طبعي و خنده ابزارهايي هستند براي از بين بردن خشم و اضطراب بدترين روزهاي زندگيتان به علاوه، خنده موجب کاهش تنش در ماهيچه‌ها مي‌شود. هدف اصلي کليه روش‌هاي کنترل فشار، هم آرامش ماهيچه‌ها است و هم از بين بردن تنش رواني حاصل از قبض و گرفتگي آن. اين تکنيک‌ها به نحوي صريح، قدرت کاهش فشار و تنش را از طريق مزاح تاييد مي‌نمايد.
"
ارسال شده در تاریخ : پنجشنبه، 1 اسفند، 1387
(خواندن ادامه متن ... )

بازگشت به باشگاه بعد از صدمه ديدن

تربيت بدنيميهمان می نویسد "سؤال های زیادی از طـرف کسـانی کـه بـه تـازگـی صدمات جسـمـی وارده در بـاشــگـاه هـای ورزشـــی را پشــت سر گـذاشته اند و می خواهـند دوباره به سمت ورزش بازگردند پرسیده می شود، اما خیلی مشتاق براي پـاسخگویی به آنـهـا نـبـودم چـون فـکر مـی کـنـم بـهـتـر اســت که بیماران تـوصیـه ی پـزشـکـان خود را نادیده نگیرند. اما اگر پزشکتان مـخالــفتی با بازگشت شما به باشگاه نداشته است، من مـی تـوانـم نـکــــات بسیار مفیدی برایتان یادآور شوم تا از آسیب دیدن دوباره تان جلوگیری کند و بازگشت شما را به وضعیت سابق ساده تر کند. "
ارسال شده در تاریخ : پنجشنبه، 10 خرداد، 1386
(خواندن ادامه متن ... )
امكانات
وضعیت کاربران
خوش آمدید , ميهمان
(به مقاله دات نت بپیوندید)
آخرین عضو: issa
مجموع اعضا: 24231

آمار بازدیدکنندگان:
مجموع حاضرین در سایت : 32
آمار کل: 13522654
آخرين مقالات doc
مقالات جدید

· مقدمه ای بر بهره وری
· تعریف هوش و هوشمندی از دیدگاه رباتیکی ها
· نگهداري و تعميرانت(نت)
· ایجاد کردن خلاقیت و نوآوری
· حمایت از ورزش دانش آموزی =پیشرفت ورزش کشور
آمار دانلود مقالات pdf
تعداد فایلها: 376
تعداد شاخه ها: 47 جدیدترین مقالات و کتب 
 1: آشنایی با بویلرها (433)


 2: هیداک و تاثیرات اندیشه های آن بر آموزش معماری مدرسه کوپ (197)


 3: رمزگشايي از هندسه و تناسبات در معماري ايراني (1203)


 4: پيشگيري از جرم از طريق طراحي محيطي (410)


 5: بررسی و نگاهی به سیر طراحی تکنیکال و معماری طبیعت محور  (294)


 6: اثرات خشکسالی بر توسعه پایدار شهر دزفول (293)


 7: مقایسه ای بین نظرات روشنفکران غربی و نظرات روشنگرانه ی  (336)


 8: بررسی طنز در اشعار سید اشرف الدّین قزوینی (497)


 9: عملکرد و ارزیابی عملکرد (1157)


 10: بررسي و شبيه سازي پديده انتقال حرارت صفحه گرم بر روي جر (284)


 مقالات و کتب پر بازدید 

 1: جزوه درسی محاسبات عددی
[تعداد دریافت: 17459 ]

 2: تاریخچه هوش مصنوعی
[تعداد دریافت: 12325 ]

 3: مراحل اجرايي ساختمان سازي
[تعداد دریافت: 8373 ]

 4: آموزش فتو شاپ
[تعداد دریافت: 8280 ]

 5: گزارش کار آزمایشگاه مدارات الکترونیک
[تعداد دریافت: 6246 ]

 6: آزمایش ضربه جت آب
[تعداد دریافت: 5470 ]

 7: ساخت سيمان وبتن بوسيله فناوري نانو
[تعداد دریافت: 4211 ]

 8: جزوه آزمايشگاه ترموديناميك
[تعداد دریافت: 3635 ]

 9: اتصالات جوشی در سازه های فولادی
[تعداد دریافت: 3490 ]

 10: جزوه استاتیک
[تعداد دریافت: 3394 ]بانک مقالات pdf


برای انتشار مقالات خود در د نیای وب می توانید مقالات خود را به ایمیل آدرس maghaleh.net@gmail.com ارسال نمایید.

Copyright © 2005-2015 Computer Center Of MAGHALEH[DAT]NET All rights reserved.
| Please send your comments to:webmaster@maghaleh.net |
مدت زمان ایجاد صفحه : 0.04 ثانیه

::Persian articles by maghaleh[dat]net ::